YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 8892
Wszystkie wizyty: 493764
Odsłon dzisiaj: 583
Liczba odsłon: 2446379

Wyrwani z niewoli – koncert profilaktyczny „Ku wolności”

2 grudnia br. uczniowie pierwszych i drugich klas Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w koncercie profilaktycznym grupy Wyrwani z Niewoli. Spotkanie z młodzieżą pod hasłem „Ku wolności” jest autorskim programem Piotra Zalewskiego i Jacka Zajkowskiego, których mogliśmy bezpośrednio poznać i których mieliśmy przyjemność wysłuchać. W trakcie spotkania dotknęli bardzo ważnych, a zarazem trudnych tematów tj.: brak akceptacji samego siebie, brak akceptacji rówieśniczej, hejt w sieci, lęk przed odrzuceniem, brak zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych, poszukiwanie pocieszenia w ryzykownych zachowaniach i eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi.  Autentyczne historie zaczerpnięte z życia naszych Gości, opowieści o zmaganiu się z własnymi słabościami i szukaniem właściwej drogi przeplatane były utworami w stylu hip-hop.

W trakcie koncertu Panowie angażowali młodzież, by śpiewała razem z nimi i aktywnie uczestniczyła w tym niezwykłym spotkaniu, które wywołało poruszenie na niejednej twarzy. Na zakończenie chętne osoby mogły podzielić się wrażeniami, jakie wywarło na nich to spotkanie – mówiły o swoich osobistych przeżyciach, swoich refleksjach, które wynoszą z tego koncertu.

Dziękujemy Piotrowi Zalewskiemu i Jackowi Zajkowskiemu za żywe świadectwo, fantastyczną atmosferę oraz ogrom pozytywnej energii i serdecznych uśmiechów. Wierzymy, że słowa, które mieliśmy okazję usłyszeć staną się pomocą w podejmowaniu decyzji i życiowych wyborów oraz przyczynią się do refleksji nad sobą i swoim życiem. Mamy nadzieję, że tym przedsięwzięciem pokazaliśmy uczniom, że profilaktyka wcale nie musi być nudna.

W bibliotece szkolnej można wypożyczyć książkę pt. „Wyrwani z niewoli” z imienną dedykacją naszych Gości.

Inicjatorem i koordynatorem tego wydarzenia na terenie szkoły była pani Edyta Wojdyr, psycholog szkolny.

 Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tego wydarzenia.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony