„Pomaganie ma sens!”

17 grudnia 2019

W atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia hasło przewodnie Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierki” nabiera „mocy”. Szczególnie aktualne staje się, gdy udaje się zrealizować zaplanowane akcje charytatywne. W tym roku przedświąteczną zbiórkę dla potrzebujących rozpoczęliśmy nieco wcześniej i udało nam się doprowadzić ją do końca już na Dzień Świętego Mikołaja. Pragniemy podzielić się wrażeniami i efektami z tegorocznej zbiórki z wszystkimi, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję, jak również z tymi, którzy jeszcze nie przekonali się do takiej formy pomocy.

Spośród artykułów zebranych wśród szkolnej społeczności, jak również  za pieniądze pozyskane ze sprzedaży słodkości  przygotowanych przez klasy gastronomiczne i hotelarskie mogliśmy:przygotowaćświąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły, podarować świąteczną paczkę potrzebującej rodzinie, wesprzeć podopiecznych Domu Pomocy Społecznejw Niedabylu oraz podarować paczkę dla potrzebującej rodziny w ramach „Szlachetnej Paczki”.