YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 7867
Wszystkie wizyty: 492739
Odsłon dzisiaj: 822
Liczba odsłon: 2442752

„Pomaganie ma sens!”

W atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia hasło przewodnie Szkolnego Koła Wolontariatu „Iskierki” nabiera „mocy”. Szczególnie aktualne staje się, gdy udaje się zrealizować zaplanowane akcje charytatywne. W tym roku przedświąteczną zbiórkę dla potrzebujących rozpoczęliśmy nieco wcześniej i udało nam się doprowadzić ją do końca już na Dzień Świętego Mikołaja. Pragniemy podzielić się wrażeniami i efektami z tegorocznej zbiórki z wszystkimi, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję, jak również z tymi, którzy jeszcze nie przekonali się do takiej formy pomocy.

Spośród artykułów zebranych wśród szkolnej społeczności, jak również  za pieniądze pozyskane ze sprzedaży słodkości  przygotowanych przez klasy gastronomiczne i hotelarskie mogliśmy:przygotowaćświąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły, podarować świąteczną paczkę potrzebującej rodzinie, wesprzeć podopiecznych Domu Pomocy Społecznejw Niedabylu oraz podarować paczkę dla potrzebującej rodziny w ramach „Szlachetnej Paczki”.

Przez miesiąc trwała zbiórka artykułów spożywczych, słodyczy, środków czystości, ponadto klasy gastronomiczne i hotelarskie piekły ciasteczka, pierniczki, rogaliki i inne wspaniałe słodkości, które zostały przeznaczone na szkolny kiermasz. Dodatkowo uczniowie z poszczególnych klas przygotowali ozdoby świąteczne, przekazane również na ten cel. Zaangażowanie ogromne, ale radość obdarowanych rekompensuje cały trud. Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy włączyli się w tegoroczną zbiórkę. W przedświątecznym nastroju życzymy Wszystkim, by  chcących pomóc było więcej niż potrzebujących pomocy!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony