Hej kolęda, kolęda!

21 stycznia 2020

Radośni kolędnicy z klasy 2C rozweselili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Nad Potokiem" w Radomiu. Przybieżeli z Białobrzegów branżowcy grając skocznie pensjonariuszom w składzie: sekcja perkusyjna Anna, Weronika i Cezary. Pokazali, że triangel, marakasy i bębenek nie są im obce i przy akompaniamencie gitary wzruszyli i rozbawili pięknymi polskimi pastorałkami i kolędami pensjonariuszy. Uczniowie obdarowali publikę drobnymi upominkami.

Pokrzepili ducha, ale pomyśleli też o ciele. Powodzeniem cieszyły się upieczone przez nich ciasta szczególnie "niebo w gębie" spałaszowano najszybciej (staromodna nazwa ciasta jabłkowego). Co do nieba to nasi uczniowie udowodnili, że  można go czynić już tu na ziemi i nie tylko dzięki aniołom niebieskim, ale dzięki aniołom z branży fryzjer, stolarz. Dobre Duchy zdały też celująco test z logistyki, który przeprowadził katecheta zlecając im dowiezienie i odwiezienie niektórych widzów na wózkach inwalidzkich do różnych pokoi znajdujących się w na różnych piętrach obiektu.

Spotkanie trzech pokoleń było samo w sobie pięknie wyśpiewaną Bogu i ludziom kolędą promującą życie i miłość wg Ewangelii. Podziękowania i oklaski zachęciły kolędników do odwiedzenia domu "Nad Potokiem" drugi raz.

Wizyty w tym miesiącu: 12076