Krwiodawcy nie zawiedli!

10 kwietnia 2014

We wtorek 7 kwietnia 2014r. na ekipę z radomskiego CKiK już od godziny ósmej czekało 113 dawców krwi z naszej szkoły.  W ten piękny wiosenny dzień oczywiście nie zawiedli i oddali łącznie 369 000 ml krwi. W sumie w tym dniu oddało krew 82 osoby, w tym 31 dziewcząt, również kilka osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku.

Była to już czwarta akcja honorowego oddawania krwi w tym roku szkolnym.  Następna, ostatnia już za dwa miesiące  – 11 czerwca. Zapraszamy więc wszystkie osoby pełnoletnie. Cieszymy się, że grono naszych szkolnych dawców stale się powiększa i osoby chore, potrzebujące krwi mogą na Was kochani liczyć.

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych w imieniu własnym oraz członków szkolnego koła PCK składam serdeczne świąteczne życzenia wszystkim krwiodawcom i sympatykom. Życzę zdrowia, optymizmu, spokoju i pozytywnych refleksji w tym czasie.

Marlena Stolarczyk –opiekun SK PCK

Między dwoma skrajnościami wisi cienka zasłona.
Delikatna, przezroczysta,
żeby nas ostrzec lub pocieszyć.
Czujesz nienawiść,
ale gdy spojrzysz przez zasłonę,
dostrzeżesz możliwość miłości.
Jesteś smutny,
ale po drugiej stronie możesz zobaczyć radość.
Idealny porządek
i kompletny bałagan
wszystko zmienia się tak szybko,
w mgnieniu oka.