Rajd „Gdzie ta zima w naszym 480-letnim miasteczku?”

17 lutego 2020

W dniu 7 lutego 2020r. Szkolne Koło Turystyczne zorganizowało rajd pieszy, w którym wzięło udział 36 uczniów i 3 nauczycieli. Ponieważ Białobrzegi obchodzą właśnie 480-lecie uzyskania praw miejskich zaczęliśmy od zwiedzania miasta, którego uroki pokazała nam p. Wioletta Ziemnicka. Następnie wyruszyliśmy w teren w poszukiwaniu zaginionej zimy. Zimy nie znaleźliśmy, za to ferie rozpoczęliśmy o dzień wcześniej 🙂

Migawki:

• Zwróciliśmy uwagę na piękne przedwojenne budynki – wcześniej patrzyliśmy na nie, ale ich nie widzieliśmy!
  • Wiemy jaką poprzednią nazwę miała ulica 11 Listopada – a ty wiesz?
  • Czy wiesz, że w Białobrzegach było prawdziwe kino zlikwidowane w latach 90-tych?
  • Zwiedziliśmy również piekarnię „Star-Mar” na ul. Mikowskiej. Właściciel opowiedział nam o procesie wypieku chleba na prawdziwym zakwasie i poczęstował nas rogalami, pączkami i bułeczkami. Było pysznie, ciekawie i cieplutko. „Dziękujemy! Wszystko zjemy!!!”.
  • Rzuciliśmy własne cienie na trasę szybkiego ruchu E7.
  • W Emaus poznaliśmy Borysa – osiołka „pieszczocha”
  • Nakarmiliśmy i wygłaskaliśmy: Borysa, dwa koniki, kilka kózek i rogaczy! Jeden czarny kot uciekł z zadartą kitą –jego strata!
  • Nad rzeką posililiśmy się przy ognisku.
  • Rajd zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i przybiciem piątki na Placu Zygmunta Starego.
  • Zagadka: Do czego służy dziwne urządzenie ze zdjęcia? Na pierwszego odkrywcę czeka nagroda od pani Wioli Ziemnickiej.

Zapraszamy na marsze na orientację  – 29.02.2020r. Sucha

Odsłony dziś: 1973