ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Wielki Post, rekolekcje – czas nawrócenia!

2 marca 2020

Post (informatyka) to anglicyzm, znaczy nadawać, jest głosem w dyskusji, wiadomością. Ksiądz dr Grzegorz z parafii pw. Św. Trójcy w Białobrzegach przez trzy dni nadawał na falach Jezusa przekazując uczniom naszej szkoły najważniejszy Post czyli Wiadomość o Zbawieniu. Oryginalna formuła rekolekcji, możliwość zadawania pytań wywołała zainteresowanie i utrzymała dobrą frekwencję przez cały czas trwania duchowych zmagań.

Szczególnie w pamięci utkwiły młodzieży wspomnienia z posługi duszpasterskiej, którą jako kapłan pełnił w więzieniu w Radomiu. Wstrząsające było wyznanie wielokrotnego 28-letniego zabójcy, który mówił jaki był głupi bo trafił za kraty dlatego, że odrzucił Boga, rodziców i wychowawców. To właśnie tam odsiadując dożywocie nawrócił się i przygotowywany przez księdza  płacząc, ze szczęścia przyjmował sakramenty święte. Deo gratias (Bogu dzięki) oraz księdzu Grzegorzowi za umocnienie nas w duchu. Na zakończenie rekolekcjonista otrzymał sążniste oklaski i kwiaty od młodzieży. 

Ciekawe, że w Europie Polska pod względem liczby osadzonych jest na wysokim 8 miejscu z 194 więźniami na 100 000 mieszkańców. W czołówce co nie powinno dziwić kraje postsowieckie ( na czele z Rosją z ponad 400 więźniami na 100 000), w których komunizm państwowy i odrzucenie Boga w przestrzeni społecznej zniewoliło złem wielu ludzi.

Relatywnie dużo mamy w Polsce skazanych za przestępstwa drogowe, co 12 osadzony, 5 miejsce w Europie. Wśród "drogowców" ponad 80% podejrzanych to nietrzeźwi. W tym rankingu na plus trzeba podkreślić jak na razie małą jeszcze liczbę skazanych za handel narkotykami, których jest w Polsce dziesięciokrotnie mniej niż np. na Łotwie.

Co ja na to? Najwyższy czas podjąć zobowiązania wielkopostne, może jednym z nich będzie modlitwa o trzeźwość lub udział w pielgrzymce wszak należymy do Kościoła pielgrzymującego. Do zobaczenia na szlaku.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
499162
Wizyty dziś: 616
Wizyty wczoraj: 434
Wizyty w tym miesiącu: 616
Wizyty w tym roku: 14290
Wszystkie wizyty: 499162
Odsłony dziś: 5072
Wszystkie odsłony: 2470949
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content