YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 4682
Wszystkie wizyty: 489554
Odsłon dzisiaj: 156
Liczba odsłon: 2431590

Dumni z Polski i z Ewangelii

Powyższe hasło byłe tematem zmagań młodzieży z diecezji radomskiej. Dwie nasze uczennice mogą teraz śmiało powiedzieć za świętym Pawłem: ”w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Finalistki szkolnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej wzięły udział w tej sztafecie w składzie: Patrycja Dziupińska i Karolina Lewicka z 3TE. To one odwiedziły tzw. radomski pentagon- serce diecezji, czyli Wyższe Seminarium Duchowne.
Miejsce szczególne, które święty Jan Paweł II poświęcił w 1991 roku. Uczennice wraz z katechetą były w kaplicy seminaryjnej, gdzie modlił się papież, aby podładować duchowe akumulatory w dzień patrona Radomia i diecezji – świętego królewicza Kazimierza Jagiellończyka. W auli świętego Polaka papieża rozgorzała walka na całego. Słychać było „szczęk oręża” i ciężkie oddechy napierających na testy olimpijczyków. Kiedy katecheci sprawdzali prace, młodzi obejrzeli spektakl o Słudze Bożym kardynale Stefanie Wyszyńskim, który jako niezłomny prymas tysiąclecia, dzięki pomocy Bożej, uratował dzięki Jasnogórskim Ślubom Narodu, Kościół  przed komunizmem.

Dziewczyny ze „Staszica”  spisały się dzielnie, zajęły miejsce w doborowym peletonie i otrzymały od biskupa ordynariusza Henryka Tomasika pamiątkowe dyplomy.

Możemy być dumni z naszych nie tylko pięknych, ale inteligentnych dziewcząt, że w ten sposób dały świadectwo wiary i patriotyzmu tak bardzo dziś potrzebnego w kosmopolitycznym świecie.

Za rok znów podejmiemy walkę o olimpijskie laury.

Dla niecierpliwych twardzieli pełnoletnich, którzy nie chcą czekać cały rok, propozycja nie do odrzucenia. Wybierz się z nami w kwietniu na Ekstremalną Drogę Krzyżową (3.04) czeka na Ciebie 40 lub 30 kilometrów nocnej przygody. Początek i koniec w Białobrzegach parafia św. Trójcy. O szczegóły zapytaj katechetę. Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku…

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony