ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Nasze literackie fascynacje

12 marca 2020

Tradycyjnie, w przededniu wiosny organizujemy w szkole wewnętrzny etap Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, nad którym czuwają: pani Krystyna Kozłowska i pani Monika Śliwa. 10 marca 2020 r. w pracowni języka polskiego z uwagą wysłuchaliśmy dziesięciorga młodych recytatorów – z przejęciem i w skupieniu prezentujących przygotowane teksty.

Etap szkolny – a ileż emocji! Ile wzruszeń i jak zawsze towarzyszący (nieodłącznej i mobilizującej) tremy.

Festiwal wielkich twórców literatury – tych znanych i mniej rozpoznawanych: liryka Adama Asnyka, Juliusza Słowackiego, Czesława Miłosza, proza J. Bator, S. Exuperego, H. Sienkiewicza. Festiwal recytacji i … pięknej poezji śpiewanej (ogromne brawa dla Natalii Kopyckiej – „perełki” naszego spotkania). Powyższe przykłady to tylko niewielki wycinek całości.

A jeśli dodamy do tego niezwykle nastrojową muzykę – przepiękne dźwięki „Spring waltz” F. Chopina, możemy wyobrazić sobie, jak ważne, refleksyjne i pouczające było to wydarzenie. I jeszcze … jeśli dodamy, że uczestnicy niechętnie opuszczali salę, naładowani pozytywnymi emocjami (chwilo trwaj!…) to już wiemy, że takie imprezy są po prostu potrzebne.

Laureatów wyłoniło szanowne jury w składzie: Krystyna Kozłowska, Elżbieta Michalak i Monika Śliwa.

A oto laureaci

1. Natalia Kopycka – kl. III TE

2. Łukasz Wojdalski – kl. II TII

3. Natalia Neska – kl. II TŻI

4. Julia Kamińska – kl. II TLŻ

Serdeczne podziękowania należą się przygotowującym polonistkom, propagującym kulturę żywego słowa.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
499174
Wizyty dziś: 628
Wizyty wczoraj: 434
Wizyty w tym miesiącu: 628
Wizyty w tym roku: 14302
Wszystkie wizyty: 499174
Odsłony dziś: 5142
Wszystkie odsłony: 2471019
Użytkownicy on-line: 2

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content