YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 8862
Wszystkie wizyty: 493734
Odsłon dzisiaj: 465
Liczba odsłon: 2446261

Inne, nietypowe, ale…. wyjątkowe pożegnanie maturzystów

Uczniowie pięciu klas technikum długo czekali na dzień 24 kwietnia 2020 roku, bo to  właśnie w tym dniu mieli uroczyście pożegnać się z dyrekcją, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz koleżankami i kolegami, a co najważniejsze – odebrać upragnione świadectwa ukończenia szkoły. Wszytko miało się odbyć uroczyście  i w wyjątkowej oprawie, ale ….. pożegnanie szkoły przez maturzystów w tym roku było tylko wyjątkowe! Wyjątkowe, bo z powodu panującej na świecie epidemii koronawirusa było inaczej i na pewno przez wielu zostanie to zapamiętane na bardzo długo. Nie było oficjalnego spotkania wszystkich uczniów z zaproszonymi gośćmi,  z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły w sali gimnastycznej. Nie było uroczystego wręczania świadectw, gratulacji, nagród i z tego powodu zapewne jest nam przykro i smutno, ale…. wiele z tego dnia zapadnie nam w pamięci na długo.
 

Pani Dyrektor Iwona Matysiak postanowiła w zdalny sposób pożegnać tegorocznych absolwentów. Rankiem 24 kwietnia, w transmisji na żywo, na portalu Facebook zwróciła się do abiturientów z serdecznymi życzeniami  i w ten sposób upamiętniła to wydarzenie. Oczywiście to nie zastąpiło bezpośredniego kontaktu, ale z pewnością było miłym akcentem dla wielu osób. Również na stronie szkoły pojawiły się słowa dedykowane właśnie maturzystom.

Tych miłych gestów było o wiele więcej, bo maturzyści także skierowali mnóstwo ciepłych i serdecznych słów do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli w formie zdalnej- były wiadomości w dzienniku, wpisy na Facebooku, e-maile czy sms-y. Wszystko po to, by ten dzień zapamiętać na bardzo długo. Najważniejszym jednak momentem  w tym dniu był odbiór świadectw, który już nie mógł odbyć się zdalnie, ale jak to się odbywało zachęcamy do obejrzenia na zamieszczonych fotografiach. Było zgodnie z zasadami, bezpiecznie i….. inaczej niż zwykle! Na pewno wszyscy zapamiętamy to na długo, jednak życzymy sobie by było to pierwszy i ostatni raz! Maturzystom życzymy przede wszystkim zdrowia, powiedzenia w dorosłym życiu i połamania piór na egzaminie maturalnym!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony