YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 8927
Wszystkie wizyty: 493799
Odsłon dzisiaj: 723
Liczba odsłon: 2446519

Natalia Neska – uczennica naszej szkoły na prestiżowym konkursie WorldSkills 2020 Poland!

WorldSkills to największy na świecie konkurs umiejętności zawodowych, który odbywa się co dwa lata, a jego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja Programu Erasmus+. Finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2020 – konkurencja Cukiernictwo – odbył się w tym roku 28 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Do finału eliminacji krajowych zostali wytypowani młodzi cukiernicy – zwycięzcy konkursu zgłoszeń. Nominację otrzymało 8 najlepszych zgłoszeń, ocenionych przez Kapitułę WorldSkills Poland, wśród nich Natalia Neska z klasy 3TŻ. Eliminacje w Poznaniu były rywalizacją siedmiu zakwalifikowanych cukierników, dając możliwość zdobycia kwalifikacji do drużyny polskiej podczas WorldSkills 2021 w Szanghaju.

Finał Eliminacji Krajowych trwał jeden dzień. Zadaniem Natalii było przygotowanie identycznych 15 sztuk pralin z formy, 10 sztuk ciastek bankietowych – deserowych i 10 sztuk ciastek na wynos – take away, w wyznaczonym czasie czterech godzin.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał sześcioosobowy skład sędziowski – eksperci z branży cukierniczej. Jury oceniało przygotowanie do pracy, organizację podczas pracy, techniki i metody branżowe pracy oraz stanowisko po jej zakończeniu, oryginalność i estetykę prezentacyjną, powtarzalność, techniki wykonania, kompozycja i balans smaku, struktury.

Natalia znakomicie poradziła sobie z zadaniami konkursowymi tworząc gorące i zimne słodkie przysmaki, wykazując się niesamowitym talentem i kreatywnością w branży cukierniczej. Konkurencja jednak była ogromna, a zwycięzcą eliminacji krajowych został Daniel Bauer – absolwent szkoły z Łodzi, wykwalifikowany już cukiernik, który od ponad roku doskonali swój warsztat we Francji, specjalizując się w projektowaniu produktów przy użyciu cukru, lukru, czekolady.

My jesteśmy dumni z Natalii Neski, że tak świetnie poradziła sobie w gronie siedmiu najlepszych z Polski i godnie reprezentowała naszą szkołę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Poznania.

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony