YouTube-Movies
W tym roku: 130578
Odsłon dzisiaj: 1532
Liczba odsłon: 2268490

Wzięliśmy udział w III Wojewódzkim Zlocie Młodzieży „Poznajemy walory Doliny Bugu”

W dniu 24 września 2020r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego wzięli udział w III Wojewódzkim Zlocie Młodzieży. Już po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na zlot przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Tym razem poznawaliśmy walory Podlasia. Odwiedziliśmy Sokołów Podlaski, Krasnodęby, Spytki i Gródek nad Bugiem. Poznaliśmy historię Bohatera Narodowego walczącego w powstaniu styczniowym – ks. Stanisława Brzóski, który został stracony na rynku w Sokołowie. Oddaliśmy hołd zapalając znicz. W zlocie uczestniczyły delegacje 20 szkół z województwa mazowieckiego. Podczas wycieczki odbył się konkurs krajoznawczo – turystyczny, w którym odnieśliśmy sukces:

I miejsce – Wiktoria Mikityszyn – III TLw
II miejsce – Mateusz Bedyński – III TEH
III Miejsce – Olga Popis i Adam Piotrowski – III TEH

Gratulujemy!

Migawki:

• Zbiórka o 7:00, ale co niektórzy dotarli na 7:25 – dobrze, że autokar miał opóźnienie
  •  Było nas 15 +1 oraz 62 + kierowca
  •  Podlasie daleko – 3 godziny w jedną stronę
  • Sokołów maleńki, ale ma piękny rynek i pomniki
  • Zachwycił nas Gródek nad Bugiem – można odpocząć i zjeść obiad (niektórzy zjedli nawet dwa)
  • Bug to potężna i piękna rzeka – my jednak kochamy nadal naszą Piliczkę
  • Fajny był konkurs „Poszukiwanie skarbu” – podzieliliśmy się zdobyczą z konkurencją
  • Ciekawostka – na Podlasiu nie ma sadów, są za to dalekie horyzonty
  • Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni
  •  Dziwne -  Podlasie jest jeszcze dalej – 4 godziny z powrotem
  •  Za rok IV Zlot – już rezerwujemy sobie miejsca!

Następna impreza to rajd z okazji 480-lecia otrzymania praw miejskich przez Białobrzegi. Zapraszamy!

Na górę strony