YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 8865
Wszystkie wizyty: 493737
Odsłon dzisiaj: 477
Liczba odsłon: 2446273

Święto Komisji Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych

13 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych technikum i szkoły branżowej. Nikomu nie trzeba przypominać, że w obecnej sytuacji ta uroczystość nie była taka, jak w ubiegłym roku. Pandemia, szczególnie mocno daje się odczuć w placówkach oświatowych, czego cała społeczność szkolna doświadcza każdego dnia. W uroczystości mogła wziąć udział ograniczona ilość osób, dlatego w akademii uczestniczyli przedstawiciele klas pierwszych, grona pedagogicznego i pozostałych pracowników, a władze powiatu reprezentował wicestarosta – Pan Bartłomiej Kowalczyk.

Nie oznaczało to jednak, że pozostali członkowie społeczności szkolnej nie doświadczyli atmosfery tego wydarzenia. Otóż, pierwszoklasiści, pod opieką swoich wychowawców, oglądali transmisję z uroczystości, na żywo w salach lekcyjnych.

Pani Dyrektor, w słowach skierowanych do uczniów, nauczycieli  oraz pracowników, zwróciła uwagę na szczególną rolę nauczycieli i wychowawców w tych trudnych, dla nas wszystkich czasach. Tradycyjnie, były nagrody Starosty Powiatu Białobrzeskiego dla dyrekcji szkoły oraz nagrody Dyrektora dla pracowników szkoły, a uczniowie wyróżnili swoich ulubionych nauczycieli „Stanisławami 2020”.

Uświetnieniem, tej szczególnej uroczystości, był program artystyczny, przygotowany przez przedstawicieli klas maturalnych oraz serdeczne słowa podziękowania, zamiast tradycyjnych kwiatów.

Tegoroczna akademia przebiegła z zachowaniem reżimu sanitarnego, czyli wszystkie osoby obecne na terenie szkoły były maseczkach,  z zachowaniem odległości oraz po zdezynfekowaniu dłoni, przy wejściu do budynku szkoły. Mimo tej trudnej sytuacji, życzymy wszystkim nauczycielom zdrowia, cierpliwości i nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy.

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony