YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 151865
Wszystkie wizyty: 473989
Odsłon dzisiaj: 1671
Liczba odsłon: 2356440

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2020

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarians) w 1999 r. Początkowo był to jeden dzień, od 2008 r. – cały miesiąc – październik.

Nasza biblioteka, choć w nietypowych warunkach zagrożenia epidemicznego, utrudnionych kontaktów bezpośrednich,  po raz kolejny przyłączyła się do obchodów  MMBS. Tegoroczne święto przebiegało pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”.

Celem tego wydarzenia było skupienie społeczności szkolnej wokół biblioteki i spraw z nią związanych. Chodziło też o podkreślenie roli i znaczenia tego miejsca oraz umocnienie postrzegania naszej biblioteki jako prężnie działającego szkolnego centrum kultury.

Wydarzenie poprzedziła akcja informacyjna na stronie szkoły oraz na Facebooku.

Od 1 października  wszystkie informacje zachęcały do wspólnego świętowania w  bibliotece i z biblioteką. W czytelni zorganizowana została wystawa pt. „Szkice ołówkiem – Stanisław Staszic” oraz wystawa książek o naszym patronie. Ogłoszono też konkurs fotograficzny pod hasłem „Czy z książką Ci do twarzy?” i przeprowadzono wspólne czytanie „Balladyny”.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych został wpisany na stałe do kalendarza wydarzeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Książka łagodzi obyczaje, jest nam z nią  do twarzy, a w szczególności  tym, którzy wzięli udział w konkursie.

Biblioteka serdecznie dziękuje i zaprasza w swoje mądre, ale jakże skromne progi.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony