YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 151888
Wszystkie wizyty: 474012
Odsłon dzisiaj: 1845
Liczba odsłon: 2356614

Warsztaty cukiernicze

Przygotowując się już w październiku do świętowania  Dnia Niepodległości, uczniowie klas gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli zawodu, zaproponowali konkurs na "BIAŁO CZERWONE SŁODKOŚCI". Jeszcze w pracowni gastronomicznej poznawali techniki wyrabiania i pieczenia ciast drożdżowych – różnych bułeczek pokrytych kruszonką i kolorowym lukrem, ciast biszkoptowych i biszkoptowo tłuszczowych, które można okładać masą lukrowa. Także masę lukrową wyrabiali sami, mieszając naturalne produkty: żelatynę z glukozą i cukrem pudrem. Z nowo poznaną wiedzą, zatrzymani zostali w domach na lekcjach zdalnych. I tam mając możliwości często mało profesjonalne starają się wyczarowywać cukiernicze słodkości .

Na pokrzepienie serc na pokrzepienie ducha a przede wszystkim podniebienia.


EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony