ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

#jestnaswiecej – Ogólnopolska Kampania przeciwko Hejtowi w sieci

20 stycznia 2020

Od października 2019 roku uczniowie 10 klas uczestniczyli w zajęciach Razem przeciwko hejtowi w sieci  w ramach kampanii Fundacji Orange #jestnaswiecej prowadzonych przez psychologa szkolnego p.Edytę Wojdyr i pedagoga p.Magdę Wieczorek. Ambasadorami kampanii #jestnaswiecej są Tomson i Baron z zespołu Afromental. Partnerem kampanii jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a patronem honorowym Ministerstwo Cyfryzacji.

Hejt to obrażanie, znieważanie innych w Internecie, wyrażone głównie poprzez tekst, grafikę, film – treść nie musi być wulgarna, aby wyśmiać czy upokorzyć inną  osobę, jednak pociąga za sobą szereg licznych konsekwencji. Hejterzy w sieci są bardzo głośni, ale badania wskazują, że wcale nie jest ich najwięcej, znacznie więcej jest pozytywnych internautów.
W trakcie zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę hejtu w sieci, poznali sposoby radzenia sobie z nim oraz zasady stosowania konstruktywnej krytyki. Zachęcano młodzież do przeciwstawiania się temu zjawisku. Podkreślano, że aby zamanifestować swój sprzeciw wobec hejtu należy reagować na hejt, a można to zrobić m.in. korzystając z hashtagu #jestnaswiecej.

Symbolem kampanii jest pojedyncza pomarańczowa sznurówka, którą chętni uczestnicy zajęć wplatali sobie w obuwie w geście sprzeciwu wobec hejtu oraz w solidarności z ofiarami negatywnych zjawisk w Internecie. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach deklarując postawę przeciwdziałania hejtowi w sieci.

Realizacji kampanii #jestnaswiecej jeszcze nie kończymy! Wkrótce odwiedzimy kolejne klasy i z pewnością  będziemy kontynuowały akcje w przyszłym roku szkolnym.

 

Więcej informacji: https://jestnaswiecej.pl/

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
565868
Wizyty dziś: 9
Wizyty wczoraj: 303
Wizyty w tym miesiącu: 899
Wizyty w tym roku: 80996
Wszystkie wizyty: 565868
Odsłony dziś: 19
Wszystkie odsłony: 2896456
Użytkownicy on-line: 7
Kalendarz
Sierpień 2021
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content