YouTube-Movies
Statystyka odwiedzin
W tym roku: 4682
Wszystkie wizyty: 489554
Odsłon dzisiaj: 164
Liczba odsłon: 2431598

Wolontariat „Iskierki” pomaga w czasie pandemii!

Wolontariusze Szkolnego Wolontariatu „Iskierki” jak zawsze podejmują wyzwanie pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują. W tym roku przedświąteczna zbiórka, z wiadomych powodów, przybrała nieco inną formę, ale nie straciła na sile! Wolontariusze mocno zaangażowali się, by zorganizować zbiórkę artykułów spożywczych, środków czystości, produktów chemicznych, słodyczy, ubrań itp. do  przygotowania paczek dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły i jak zawsze, wspomóc zbiórkę „Szlachetna Paczka”. Obawialiśmy się, czy uda się przeprowadzić tę akcję, bo przecież uczniowie są w domach. Jednak dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Ogłoszenia o zbiórce zamieściliśmy w Internecie (strona szkoły i wszystkie inne komunikatory), nagraliśmy krótki filmik zachęcający do włączenia się w to przedsięwzięcie i zadziałało! Machina zbiórki ruszyła!

Zasada gromadzenia potrzebnych artykułów była prosta: z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, najpotrzebniejsze rzeczy przynoszono do budynku szkoły i tym sposobem zgromadziliśmy wszystko, co niezbędne do przygotowania paczek, a także zebraliśmy pokaźną ilość rzeczy do przekazania białobrzeskiej grupie „Szlachetna Paczka”.

Zaangażowanie naszych wolontariuszy było ogromne, uczniowie dali z siebie wszystko, by pomóc najbardziej potrzebującym w tych trudnych czasach.  Ogromne podziękowania należy złożyć tym, którzy przekazali, choćby najmniejszą rzecz na potrzeby zbiórki. Dziękujemy uczniom, ich rodzicom, którzy najczęściej służyli pomocą finansową  i transportową oraz pracownikom szkoły, którzy bardzo aktywnie dołączyli do zbiórki. Działanie Wolontariatu „Iskierki” mocno wsparły: Pani Magdalena Wieczorek – pedagog szkolny oraz Pani Edyta Wojdyr- psycholog szkolny, które pomogły w logistycznym rozdysponowaniu paczek uczniom. Dziękujemy! Kolejny raz udowadniamy, że „Pomaganie ma sens!”.

Opiekunowie Wolontariatu: Katarzyna Kot i Joanna Piekarska

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły
Na górę strony