ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

WIELKI POST w NASZYCH KUCHNIACH

21 lutego 2021

Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, mający na celu duchowe przygotowanie do godnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. To szczególny czas, czas pokuty i nawrócenia, a nawrócenie to fundament i warunek uzdrowienia. W wielu medytacjach post nazywa się „operacją bez noża”, często jest też stosowany jako element leczenia i profilaktyki chorób.

Polska kuchnia postna ma wielkie tradycje i wzniosła się na wyżyny smaku, każdy z regionów szczycił się swoją postną potrawą, która gościła na stołach królów i możnych.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych pragną zachęcić Państwa/pracowników szkoły i uczniów wraz z RODZICAMI/ do rozsmakowania się w postnych daniach, które pozwolą nam poczuć smak prostego jedzenia.

Dlatego co poniedziałek przez najbliższe pięć tygodni będziemy umieszczać na Facebooku postny zestaw obiadowy – dokładny przepis gotowy do wykonania. Zachęcamy Państwa do dzielenia się zdjęciami wykonanych potraw i wrażeniami smakowymi.                                                             

                                                                                                                                                 Anna Budner

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
500907
Wizyty dziś: 155
Wizyty wczoraj: 457
Wizyty w tym miesiącu: 2361
Wizyty w tym roku: 16035
Wszystkie wizyty: 500907
Odsłony dziś: 348
Wszystkie odsłony: 2477035
Użytkownicy on-line: 10

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content