ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Nastolatek a depresja. Rodzicu, bądź czujny!

22 lutego 2021

Szanowni Rodzice, w związku z przypadającym 23 lutego Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją chcemy przyczynić się do podnoszenia świadomości o leczeniu depresji i zachęcić w sytuacji choroby do korzystania z pomocy specjalistów – bez obaw o stygmatyzację.

Eksperci alarmują o wzroście zachorowań na depresję oraz samobójstw z powodu pandemii koronawirusa. Od lat osoby z depresją mierzą się ze stereotypami związanymi z tą chorobą i nadal jest wiele do zrobienia. Okoliczności pandemii czynią rzeczywistość jeszcze trudniejszą i problemy dnia codziennego stają się nie do przezwyciężenia.

W obliczu zdalnego nauczania kontakt z uczniami i możliwości rozpoznania ich ewentualnych trudności są ograniczone, dlatego współdziałanie z rodzicami gwarantuje dbałość o dobro uczniów. Depresja nie jest jedynie chwilowym obniżeniem nastroju, brakiem zainteresowania otaczającym światem i niechęcią do podejmowania aktywności.

 Jest przewlekłym zaburzeniem, dotykającym wszystkie środowiska i grupy wiekowe oraz zawodowe bez względu na status społeczny i poziom życia, schorzeniem powracającym coraz częściej i coraz silniej. Depresja jest bardzo niebezpieczną chorobą, kiedy nie jest leczona. Miejmy świadomość, że bez fachowej opieki osoba dotknięta depresją nie jest w stanie walczyć z chorobą. Jednakże odpowiednia terapia i wsparcie najbliższych pozwolą osobie z depresją wrócić do zdrowia i aktywnego życia.

Pozostawiam do Państwa dyspozycji broszurę informacyjną wraz z konkretnymi wskazówkami postępowania, adres strony internetowej z cennymi informacjami oraz linki do krótkich filmów poświęconych tematowi depresji. Zachęcam do czujnej obserwacji własnych dzieci mierzących się z trudami pandemii i w razie dostrzeżenia niepokojących objawów do kontaktu mailowego lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

www.forumprzeciwdepresji.pl

https://youtu.be/UdfkzY8E9vg

https://youtu.be/HcO7aUzRj7k

https://youtu.be/-91co7ULBcI

*źródło grafiki i broszury informacyjnej: www.forumprzeciwdepresji.pl

NASTOLETNIA DEPRESJA” PORADNIK DLA RODZICÓW

Magdalena Wieczorek
pedagog szkolny
m.wieczorek@zspbialobrzegi.edu.pl

 

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
500838
Wizyty dziś: 86
Wizyty wczoraj: 457
Wizyty w tym miesiącu: 2292
Wizyty w tym roku: 15966
Wszystkie wizyty: 500838
Odsłony dziś: 165
Wszystkie odsłony: 2476852
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content