ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Światowy Dzień Wody

29 marca 2021

Woda jest niezbędna w każdym aspekcie życia człowieka. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowe i godne życie. Niedobory wody są globalnym problemem ze względu na zachodzące na całej planecie zmiany klimatyczne, a także wspólne zasoby wodne Ziemi.  Zasoby wody w dzisiejszych czasach nie są takie oczywiste, jak by mogło się wydawać.  97,5% zasobów wody na świecie to woda słona, a 785 milionów osób nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej

                Dlatego też nasza szkoła przystąpiła do projektu Światowy Dzień Wody z PAH.  Nauczyciele podjęli  się wyzwania nagłośnienia globalnego aspektu wody, aby pokazać powiązania, których jesteśmy częścią jako konsumenci.  Uczniowie na zajęciach oglądali filmy edukacyjne, brali udział w pogadankach na temat wody, zapoznawali się z problemami wodnymi współczesnego świata, słuchali podcastów oraz liczyli swój ślad wodny.

                22 marca odbył się również quiz o wodzie pt. „Woda jako globalne wyzwanie”. Quiz cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Wzięło w nim  udział 67 osób, a  11 z nich uzyskało wynik wyższy niż 90%. Brawo!

                Zdobywanie wiedzy i pogłębianie świadomości każdego z nas jest pierwszym i najważniejszym krokiem w zmienianiu świata.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji.

Marta Jaworska

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
521957
Wizyty dziś: 473
Wizyty wczoraj: 366
Wizyty w tym miesiącu: 8173
Wizyty w tym roku: 37085
Wszystkie wizyty: 521957
Odsłony dziś: 2490
Wszystkie odsłony: 2596510
Użytkownicy on-line: 9

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content