ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Odpowiedzialność karna nieletnich

9 czerwca 2021

Uczniowie klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia uczestniczyli w spotkaniach  z aspirantem sztabowym Marcinem Sobolewskim z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Społecznej Komendy  Powiatowej Policji w Białobrzegach. Tematem prelekcji była odpowiedzialność karna nieletnich. Zajęcia miały na celu przybliżyć uczniom wiedzę dotyczącą zasad odpowiedzialności karnej osób nieletnich. W trakcie pogadanek młodzież dowiedziała się, kim jest osoba „nieletnia”, czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy związane z przemocą rówieśniczą. Omówione zostały konsekwencje zachowań związanych z przemocą rówieśniczą, cyberprzemocą, narkomanią, a także spożywaniem  alkoholu, paleniem papierosów i e-papierosów.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie działania podejmuje Policja ze swojej strony w przypadku ujawnienia osób nieletnich, które popełniły czyn karalny lub są zdemoralizowane. Zostały przedstawione środki wychowawcze i poprawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych, czy osób przejawiających symptomy demoralizacji.

Podkreślano fakt, iż nieznajomość prawa nie zwalnia nikogo od odpowiedzialności karnej.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
684486
Wizyty dziś: 305
Wizyty wczoraj: 473
Wizyty w tym miesiącu: 1905
Wizyty w tym roku: 56449
Wszystkie wizyty: 684486
Odsłony dziś: 1236
Wszystkie odsłony: 3826563
Użytkownicy on-line: 4

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content