ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Weekend kulturowy w Portugalii

26 sierpnia 2021

Sobotę 21.08 rozpoczęliśmy od bardzo wczesnej pobudki – czwarta rano, ponieważ czekała nas wycieczka do Lizbony i Fatimy. O godz. 5:00 wyjechaliśmy z grupą uczniów z Macedonii 🇲🇰 po przygodę. Droga do Lizbony okazała się długa i wyczerpująca, ale gdy dotarliśmy na miejsce z zaciekawieniem zaczęliśmy zwiedzać miasto. Najpierw udaliśmy się do Klasztoru Hieronimitów (Mosteiro dos Jerónimos). Drugim punktem naszej wycieczki był pomnik odkrywców (Padrão dos Descobrimentos) – to z tego miejsca słynny żeglarz Vasco da Gama rozpoczął swoją morską wyprawę do Indii. Następnie spacerem udaliśmy się pod wieżę Torre de Belém – jedno z najważnieszych atrakcji turystycznych w Lizbonie. Kolejnym celem było centrum stolicy Portugalii🇵🇹 Po udanym zwiedzaniu pojechaliśmy do Fatimy aby zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do apartamentów w Bradze.

Drugi dzień weekendu (22.08) zaczęliśmy od wspólnego pysznego śniadania. Pierwszym miejscem w jakie udaliśmy się wraz z grupą z Macedonii było miasto Viana do Castelo. Obejrzeliśmy Klasztor i udaliśmy się nad Ocean Atlantycki, aby zrelaksować się na plaży po tygodniu pełnym wrażeń. Pozdrawiamy ze słonecznej Portugalii – odezwiemy się niebawem 🙂 

Erasmus+ „Staszic Zawodowiec w Europie” 🇪🇺

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
669620
Wizyty dziś: 59
Wizyty wczoraj: 297
Wizyty w tym miesiącu: 6838
Wizyty w tym roku: 41583
Wszystkie wizyty: 669620
Odsłony dziś: 257
Wszystkie odsłony: 3691273
Użytkownicy on-line: 2

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content