Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

2 września 2021

1 września 2021 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, na które wielu uczniów czekało z utęsknieniem. Ostatni rok nauki spowodował, że wszyscy: uczniowie, nauczyciele, rodzice tęsknili za powrotem do tradycyjnej nauki, tej w murach szkoły. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, w której uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, natomiast uczniowie pozostałych klas spotkali się bezpośrednio w salach z wychowawcami, aby zachować wszelkie względy bezpieczeństwa.

W tym wyjątkowym dniu, gdy rozpoczynając nowy rok szkolny pamiętamy o wydarzeniach z 1 września 1939 roku byli obecni przedstawiciele organu prowadzącego szkołę: Pan Sylwester Korgul- Starosta Białobrzeski, Pani Grażyna Wieteska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz Pan Stanisław Kośla – Prezes PCK w  Białobrzegach.

Pani Dyrektor  Iwona Matysiak serdecznie powitała obecnych gości, a w sposób szczególny zwróciła się do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Życząc młodzieży i nauczycielom wielu sukcesów i radości z osiąganych efektów przypomniała, że obowiązkiem nas wszystkich jest troska o siebie nawzajem. Sytuacja pandemiczna na świecie wciąż trwa, dlatego zobowiązani jesteśmy do przestrzegania zasad sanitarno-epidemiologicznych  i odpowiedzialnego zachowania. Wakacje już niebawem….