Obóz szkoleniowy 4 TLw

21 września 2021

W dniach 13 – 17.09.2021 r. kadeci klasy czwartej odbyli obóz szkoleniowy w ramach IV edycji programu Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. Obóz finansowany był przez Ministerstwo Obrony Narodowej i odbył się na terenie centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w Słomczynie-Kącinie.

Po przyjeździe uczniowie zebrali się na uroczystej zbiórce, gdzie powitał ich zastępca Komendanta Centrum płk. Piotr Janicki, a następnie przystąpili do programowych zajęć prowadzonych przez instruktorów z jednostki wojskowej. Codziennie kadeci zgodnie z obowiązującym w wojsku porządkiem dnia – od godziny 6.00 do 22.00 – mieli tak zorganizowany czas, aby mogli zapoznać się ze służbą wojskową i pracą żołnierzy.

Oprócz codziennych programowych zajęć z taktyki, strzelania, łączności czy udzielania pomocy na polu walki,  mieli również możliwość spędzenia czasu wolnego aktywnie. Zajęcia dostarczały czasami dużych emocji tym bardziej, że kadeci podczas zajęć pracowali w dwóch drużynach i podlegali ocenianiu zarówno indywidualnemu jak i grupowemu przez instruktorów.

Odzwierciedleniem ich współzawodnictwa były wręczone na zakończenie obozu przez dowódcę Centrum płk Andrzeja Kozerę wyróżnienia indywidualne i zespołowe. Wyróżnieni kadeci to: Aleksander Chmielewski, Hubert Chojnacki, Jakub Gagacki, Karol Kisielewski, Wiktoria Mikityszyn oraz Jakub Ścisłowski.

Puchar dla najlepszej drużyny w współzawodnictwie otrzymała drużyna kadeta Jakuba Ścisłowskiego. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Dowódcy certyfikaty potwierdzające odbycie obozu szkoleniowego w ramach przedmiotu Edukacja Wojskowa.