ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

BohaterON – włącz historię!

13 października 2021

W ramach ogólnopolskiej kampanii mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej zorganizował w Warszawie 4 dniowe sympozjum dla nauczycieli i edukatorów, promujących historię Polski XX wieku. Spośród 7000 szkół uczestniczących w projekcie, 400 zgłoszonych nauczycieli, do warsztatów zostało zakwalifikowanych jedynie 40. W trakcje sympozjum, uczestnicy realizowali zajęcia stacjonarne, dotyczące metod i sposobów aktywizowania młodzieży i przekazywania wiedzy historycznej.

Zostały także przeprowadzone zajęcia terenowe, polegające na odwiedzaniu miejsc pamięci. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Muzeum więzienia Pawiak, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, Powązek oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Najważniejszym jednak dla wszystkich punktem sympozjum, było spotkanie z sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim, panią Janiną Jankowską. Jej wstrząsające wspomnienia, głęboko zapadły nam wszystkim w pamięci.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseRussian
Statystyka odwiedzin
598413
Wizyty dziś: 268
Wizyty wczoraj: 450
Wizyty w tym miesiącu: 7665
Wizyty w tym roku: 113541
Wszystkie wizyty: 598413
Odsłony dziś: 897
Wszystkie odsłony: 3102392
Użytkownicy on-line: 15

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2014 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content