Święto Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

15 października 2021

W dniu 13 października 2021r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowania klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział: Starosta Powiatu Białobrzeskiego Pan Sylwester Korgul, Prezes rejonowego oddziału PCK Pan Stanisław Kośla, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, rodzice oraz uczniowie klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Iwona Matysiak, która w swojej wypowiedzi podkreśliła znaczenie współczesnej edukacji jako wspólnego dobra. Stwierdziła: „Proces kształcenia i wychowania to zadanie trudne i wymagające, zwłaszcza w okresie pandemii. Nauczyciele biorą odpowiedzialność za rozwój dzieci, pomagając im osiągnąć życiowe cele. Nauczyciel prowadzi i uczy, dzieli się swoją wiedzą i pasją. Od szkoły i nauczycieli zależy wszystko, co młody człowiek osiągnie w życiu. Nauczyciele to drudzy rodzice: wychowują, uczą i wskazują drogę życiową. Kształtują postawy i przekazują najważniejsze wartości potrzebne w dorosłym życiu”. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za dobrze wykonaną pracę i wręczyła nagrody.

Następnie głos zabrał Starosta Pan Sylwester Korgul, który przyłączył się do podziękowań za trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży. Życzył wszystkim satysfakcji z wykonywanego zawodu. W dowód uznania wręczył Nagrodę Starosty p. Iwonie Matysiak, p. Renacie Korczak, p. Jolancie Babik, p. Annie Boczkowskiej, p. Katarzynie Kot i p. Piotrowi Bańkowskiemu.

Ważną częścią akademii było uroczyste ślubowanie na sztandar. Brali w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych pod opieką swoich wychowawców. Był to podniosły moment dla społeczności szkolnej.

Nastąpiło również uroczyste przekazanie obowiązków nowemu przewodniczącemu samorządu uczniowskiego Krzysztofowi Cybulskiemu przez ustępującego przewodniczącego Kacpra Gajownika.

Jak co roku, społeczność szkolna przyznała wybranym nauczycielom „Stanisławy”.

Zwycięzcami „kosmicznych kategorii” zostali:

„Słońce – ognisty temperament” – p. Wioletta Ziemnicka

„Księżyc – ma swoje fazy. Wpływa na emocje i nastrój. Może powodować bezsenność” – p. Katarzyna Socha

„Merkury – podstawa działania to planowanie, szybkość oraz solidność” – p. Karol Waszkiewicz

„Wenus – miewa szalone pomysły, nie boi się żadnych wyzwań” – p. Marta Jaworska

„Ziemia – naturalna harmonia i równowaga” – p. Magdalena Wieczorek

„Mars – dusza wojownika, nigdy się nie poddaje” – p. Joanna Piekarska

„Jowisz – potęga mądrości i cierpliwości” – p. Katarzyna Kot

„Saturn – władca czasu, każda minuta jest na wagę złota” – p. Jarosław Jarząbek

‘Uran – swoim spojrzeniem mrozi krew w żyłach” – p. Anna Boczkowska

„Neptun – marzyciel z głową w chmurach” – p. Monika Śliwa

„Najjaśniejsze gwiazdy naszej galaktyki” – p. Iwona Matysiak, p. Renata Korczak, p. Jolanta Babik

Uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za cierpliwość i wyrozumiałość, za każdy uśmiech i dobre słowo oraz za trud włożony w edukację i wychowanie.

Na zakończenie uroczystości klasy maturalne przedstawiły ciekawy program artystyczny, na który złożyły się krótki skecz, piosenka oraz taniec w wykonaniu zespołu Misz-Masz.

„Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce” C. K. Norwid

Dziękujemy naszym drogim pedagogom!