Obchody Narodowego Święta Niepodległości

7 listopada 2021

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska…”- słowami Józefa Piłsudskiego w dniu 5 listopada 2021 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości, połączone ze ślubowaniem uczniów klas mundurowych.

To wyjątkowy czas upamiętniający również nadanie w 2009 roku  naszej szkole imienia Wielkiego Polaka i patrioty – Stanisława Staszica.

Uroczystość 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli, rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, kompanii honorowej oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przygotowali słowno – muzyczny program artystyczny, podkreślający piękno naszej ojczyzny i miłość do rodzimej krainy, tak bardzo bliskiej sercu każdego Polaka! Uroczystość została wzbogacona występami wokalnymi  w wykonaniu młodzieży naszej szkoły przy akompaniamencie akordeonu ( „Taki kraj” Jana Pietrzaka, „My pierwsza brygada”, „Dziś idę walczyć mamo” Józefa Szczepańskiego, „Już dopala się ogień biwaku”, „Ojczyzna” Marka Grechuty ). Program wspomnień o ukochanej ojczyźnie, jej dawnych i bliskich nam latach  przygotowały: Katarzyna Marchewka, Anna Budner i Anna Boczkowska.

Niezapomnianym przeżyciem dla zgromadzonych był występ Orkiestry Wojskowej z Radomia pod kierownictwem tamburmajora plut. Szymona Fitucha, która zaprezentowała wiązankę pieśni patriotycznych.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian

Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.