Integracja na Malcie w ramach projektu POWER „Zagrajmy razem!”

25 listopada 2021

Trzeci dzień pobytu na Malcie 🏝️ był dość intensywny i pełen wrażeń🌞 W poniedziałek o godz. 9 rano spotkaliśmy się w szkole Newark School w Sliemie 🏫 gdzie dowiedzieliśmy się o maltańskim systemie nauczania, poznaliśmy naszych nowych kolegów i koleżanki oraz kreatywnych nauczycieli 👩‍🏫👨‍🏫Początkowo byliśmy trochę nieśmiali, lecz po krótkiej chwili wszyscy złapaliśmy dobry kontakt😃🤩 Pomogły nam w tym ciekawe aktywności i zajęcia zorganizowane przez miejscowych pedagogów.

Po południu wybraliśmy się promem 🛳️ do słonecznej stolicy Malty – Valetty🇲🇹 Niezwykle malownicza okolica🌴🌼🌺 i przyjaźnie nastawieni ludzie sprawili, że był to wspaniale spędzony czas, który zostanie na długo w naszych najlepszych wspomnieniach💓

Kolejny dzień rozpoczął się spotkaniem z młodzieżą maltańską i zabawą integracyjną podczas której zapamiętywaliśmy imiona naszych kolegów i koleżanek. Następne uczniowie z naszej szkoły przedstawili prezentacje multimedialne o Polsce 🇵🇱 i naszej szkole. Maltańczycy oglądali z zaciekawieniem filmy prezentujące Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach i wszyscy przyznali, że są pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu uczniów naszej szkoły 😲 Po krótkiej przerwie zintegrowaliśmy się z maltańczykami poprzez taniec, śpiew i zajęcia teatralne – ćwiczyliśmy układy taneczne i scenki sytuacyjne w języku angielskim do spektaklu, który będziemy wystawiać już niedługo. Niestety, nic nie trwa wiecznie i już po chwili musieliśmy pożegnać się z naszymi nowymi kolegami.

Po lunchu nadeszła długo wyczekiwana chwila relaksu oraz zwiedzania tej malowniczej i niesamowicie urzekającej wyspy🏝️🌞🌴🌺