ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

„Zagrajmy razem!” – realizujemy przedsięwzięcie teatralne na Malcie

9 grudnia 2021

Kolejne dni naszego niezapomnianego, tygodniowego pobytu na Malcie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Od rana trwały zajęcia edukacyjne z naszymi przyjaciółmi ze szkoły w Sliemie pod okiem nauczycieli polskich i maltańskich. I tak, od środy do piątku (24-26 listopada) realizowaliśmy różne kreatywne zajęcia wzbogacające nasz warsztat aktorski i językowy, przy okazji doskonaląc inne umiejętności. Z wielkim skupieniem i uwagą opracowywaliśmy wszystkie detale naszego przedstawienia teatralnego,  doskonaliliśmy wymowę angielską, akcent, intonację, scenografię, ćwiczyliśmy kroki taneczne choreografii, ucząc się od siebie nawzajem. W ten sposób nie tylko pogłębiliśmy wiedzę, zdobyliśmy nowe umiejętności, ale również zintegrowaliśmy się i nawiązaliśmy nowe przyjaźnie.

Nasi koledzy i koleżanki z ogromną radością szlifowali swój warsztat taneczny, poznawali nasze polskie łamańce językowe, a my ich – maltańskie. Dowiedzieliśmy się o zwyczajach na Malcie, ich kulturze, tradycjach, sposobach spędzania świąt i wolnego czasu. Zaskoczeni byliśmy, że Maltańczycy już 21 listopada mają ubrane choinki i ulice mienią się ozdobami bożonarodzeniowymi.

W każdej wolnej chwili, to jest popołudniami i w weekend zwiedzaliśmy Maltę wzdłuż i wszerz. I tak wybraliśmy się promem na wyspę Gozo.  Po emocjonującym rejsie, zwiedzanie zaczęliśmy od małej bazyliki Ta’ Pinu (czyli Filip) na cześć właściciela ziemskiego, który w XVI w.  przekazał tę świętą ziemię Kościołowi.

Następnie udaliśmy się w urzekające miejsce upamiętniające Lazurowe Okno,  które zostało zniszczone przez siły natury Naszym kolejnym punktem wycieczki była Cytadela w Victorii – ufortyfikowana twierdza, którą wzniesiono w samym sercu Gozo. Oczywiście nie zawiodła nas panorama widoczna z najwyższego punktu fortecy.  Droga powrotna była przerażająca i trochę męcząca, ale jednocześnie pełna śmiechu.

W piątek, 26 listopada zwiedziliśmy dawną stolicę Malty – Mdinę. Tam mogliśmy zwiedzić polecane przez Maltańczyków miejsca, takie jak: The Bastions, St. Paul’s Cathedral i Roman Villa. Po obejrzeniu zabytków udaliśmy się na obiad do restauracji Veduta z urzekającym widokiem na przepiękna panoramę Malty.

Wieczorem kupowaliśmy upominki i przygotowywaliśmy się do lotu powrotnego, smucąc się wyjazdem i końcem niezapomnianej przygody, jaką jest przedsięwzięcie POWER pt. „Zagrajmy Razem!”.  Jesteśmy pewni, że nigdy nie zapomnimy tego wyjazdu i  będziemy go bardzo miło wspominać w przyszłości.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
669606
Wizyty dziś: 45
Wizyty wczoraj: 297
Wizyty w tym miesiącu: 6824
Wizyty w tym roku: 41569
Wszystkie wizyty: 669606
Odsłony dziś: 112
Wszystkie odsłony: 3691128
Użytkownicy on-line: 4

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content