ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Niesamowite czyny ludzi o wielkich sercach!

12 grudnia 2021

W ostatni weekend działy się cuda w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, ale w naszej szkolnej społeczności te cuda trwają już od dawna za sprawą Cudownych ludzi. Z początkiem listopada wolontariusze Szkolnego koła wolontariatu „Iskierki” ruszyli pełną parą, by zorganizować przedświąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących. Kierowniczka koła – Justyna Czapska  z 3 TLHp, wraz ze swoim zastępcą – Jakubem Lao z 3 TIg, przygotowała ogłoszenia o zbiórce w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka” oraz „Zbiórka bożonarodzeniowa”. Wszystkie zadania zostały podzielone tak, aby zbiórki przeprowadzić sprawnie i skutecznie. Niezawodne kolporterki ogłoszeń: Paulina Karaluch i Zuzanna Pietrzak z kl. 3 TLHp dotarły wszystkimi możliwymi kanałami do uczniów i pracowników szkoły, aby poinformować o tej szlachetnej akcji. Bardzo szybko zgromadziliśmy potrzebne artykuły dla małych dzieci, by przygotować „Paczuszkę dla Maluszka”, którą następnie przekazaliśmy koordynatorom akcji przy parafii św. Trójcy w Białobrzegach. W „Zbiórkę bożonarodzeniową” włączyli się bardzo aktywnie uczniowie, nauczyciele, rodzice, dyrekcja i pracownicy szkoły. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Renacie Grabarczyk – księgowej szkoły, która każdego roku używa swoich cudownych mocy i angażuje do naszej zbiórki lokalnych przedsiębiorców. Dziękujemy za hojne dary. Każdy włączał się do zbiórki, bo przyświecał jej szczytny cel.

Wspaniałą aktywnością wykazali się uczniowie klas gastronomicznych wraz z nauczycielami, a szczególnie Panem Karolem Waszkiewiczem dowodzącym akcją w kuchni.  Uczniowie w ramach zbiórki postanowili upiec ciasteczka, które zostały przekazane na „Szlachetną Paczkę” jako forma podziękowania Darczyńcom. Ciasteczka przygotowane w formie małych paczuszek sprawiły obdarowanym bardzo wiele  radości.

W naszą zbiórkę bardzo aktywnie włączył się Samorząd Uczniowski, który przekazał zebrane w czasie „Halloweenowej zbiórki” słodycze. Wszystkie zgromadzone, w ramach akcji artykuły zostały posegregowane i podzielone tak, aby obdarować potrzebujących. Dziękujemy Paniom Pedagog i Pani Psycholog za udostępnienie gabinetu na magazyn.

W piątek 10 grudnia 2021 roku udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu, by przekazać nasze dary. Jak zawsze spotkaliśmy się z serdecznym przyjęciem ze strony Pana Dyrektora, Pracowników, jak i Podopiecznych DPS-u. W takich chwilach utwierdzamy się w przekonaniu, że warto pomagać! Tego dnia przekazaliśmy również wszystkie artykuły do magazynu „Szlachetnej Paczki”, aby trafiły one do potrzebujących rodzin. Cieszymy się, że w taki sposób możemy mieć swój wkład w ogólnopolskiej akcji.

Dzięki zebraniu pokaźnej ilości artykułów spożywczych, chemicznych, słodyczy i kosmetyków mogliśmy także, albo przede wszystkim, przygotować paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Dziękujemy wychowawcom klas za pomoc w przekazaniu paczek uczniom.

Bardzo ważnym zadaniem, choć nie do końca zaplanowanym, realizowanym w tegorocznej zbiórce był udział naszych wolontariuszy – 25 osób z wolontariatu „Iskierki”- w zbiórce żywności zorganizowanej przez białobrzeską Koalicję dla Młodych. Wolontariusze przez cały weekend pełnili dyżury w sklepach, by zbierać żywność dla potrzebujących. Jak zawsze spisali się na medal! Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy dowozili, przewozili i czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy. To wspaniałe, że pomoc innym, będącym w potrzebie i trudnej sytuacji tak mobilizuje i integruje ludzi.

Wszystkich zaangażowanych uczniów nie wymieniamy z imienia i nazwiska, gdyż zabrakłoby miejsca w tym artykule, ale zdjęcia oddają wiarygodny obraz tej akcji. Dziękujemy serdecznie  tym, którym „chce  się chcieć”. Pomaganie ma sens!

Nauczycielki do zadań specjalnych: Joanna Piekarska i Katarzyna Kot

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
669597
Wizyty dziś: 36
Wizyty wczoraj: 297
Wizyty w tym miesiącu: 6815
Wizyty w tym roku: 41560
Wszystkie wizyty: 669597
Odsłony dziś: 81
Wszystkie odsłony: 3691097
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content