Magia Świąt Bożego Narodzenia w kuchni….

12 grudnia 2021

Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim tradycje, zwłaszcza te kulinarne. Każdego roku, w szkolnej kuchni pod fachowym okiem nauczycieli, powstają świąteczne smakołyki. W tym roku uczniowie postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym włączając się „Zbiórkę bożonarodzeniową” dla potrzebujących. Przez kilka dni w całej szkole roztaczał się wspaniały zapach przypraw korzennych, miodu i innych wonności niezbędnych do przygotowania przepysznych ciasteczek, pierników, babeczek, które misternie ozdobione znalazły się w pięknych paczuszkach przekazanych dla Darczyńców „Szlachetnej Paczki”.

Nad sprawnym przebiegiem akcji w kuchni czuwał Pan Karol Waszkiewicz wraz z nauczycielami przedmiotów gastronomicznych. Oczywiście te cuda nie powstałyby, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów klas gastronomicznym, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Szkolne koło wolontariatu „Iskierki” przekazało słodkości, oprócz innych zebranych produktów, jako wkład naszej szkolnej społeczności w akcję „Szlachetnej Paczki” . Z pewnych źródeł wiemy, że te smakołyki sprawiły wiele radości obdarowanym, co niezmiernie nas cieszy.

Dziękujemy za sprawną i niezmiernie pożyteczną akcję. Razem możemy więcej!