STUDNIÓWKA 2022

22 lutego 2022

Studniówka uczniów Zespołu Szkól Ponadpodstawowych  w Białobrzegach rozpoczęła się 19 lutego 2022 roku  o godzinie 19.00 w pięknych wnętrzach Centrum konferencyjno-bankietowego „Rubin” w Starym Kiełbowie.

Zuzanna Gut i Aleksander Chmielewski – prowadzący uroczystość maturzyści serdecznie powitali dostojnych gości, rodziców i głównych bohaterów uroczystości – tegorocznych maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi.

Pani Dyrektor Iwona Matysiak w słowach skierowanych do wszystkich zebranych zainaugurowała wspaniałą uroczystość, a także wyraziła uznanie wobec rodziców, doceniając ich trud włożony w przygotowanie balu studniówkowego w cieniu pandemii z zachowaniem zasad sanitarnych. Zwracając się do uczniów, Pani Dyrektor podkreśliła bezprecedensowy charakter ostatnich lat edukacji w warunkach pandemii i porównała je obrazowo z przejażdżką rollercoasterem, zwracając uwagę na to, że w życiu warto  celebrować każdą chwilę w myśl sentencji „carpe diem”.

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy w serdecznych słowach kierowali do maturzystów życzenia sukcesów na egzaminie dojrzałości i pomyślnej przyszłości oraz znakomitej zabawy tego wieczoru, którego wspomnienia na długo pozostaną w pamięci abiturientów. Starosta Białobrzeski Pan Sylwester Korgul życzył uczniom powodzenia na maturze i dobrych wyborów dalszej ścieżki edukacji oraz drogi zawodowej, jak również niezapomnianych wrażeń tego balu.

W studniówkowej gali uczestniczyli również przedstawiciele uczniów klas trzecich, którzy wyrazili wdzięczność za zaproszenie na bal oraz przekazali życzenia wszelkiej pomyślności w trakcie egzaminacyjnych zmagań. Rodzice maturzystów zwrócili się do dyrekcji  i nauczycieli z  podziękowaniami za  poświęconą uwagę,  trud wychowania oraz okazaną troskę wobec ich dzieci. Maturzyści serdecznie podziękowali dyrekcji i wychowawcom, a także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za lata wspólnej pracy i nauki.

Aby szkolnej tradycji stało się zadość doceniono szczególne osobowości wśród maturzystów, którym Panie Dyrektor  wręczyły  wyróżnienia na wzór filmowych Oskarów – Staśki 2022:

Aleksander Chmielewski w kategorii: „Człowiek do zadań specjalnych”

Aleksandra Czapska w kategorii: „Mam tę moc”

Dominik Matysiak w kategorii: „Skuteczny ekwilibrysta”

Karolina Nerlo w kategorii: „Taktowna aktywistka”

Oskar Gos w kategorii: „Mistrz interesów”

Kamila Sznyra w kategorii: „Akcja-Reakcja”

Ten fragment uroczystości wywołał uśmiechy na twarzach zebranych i prawdziwe zaskoczenie nagrodzonych.

Cytowane przez Aleksandra Chmielewskiego słowa: „(…)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie  w pierwszą parę prosi(…)” stały się wprowadzeniem do uroczystego poloneza w wykonaniu maturzystów,  do którego choreografię przygotowała Pani Małgorzata Nowak.

Studniówka Anno Domini 2022 dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń!