KONKURS RECYTATORSKI W RAMACH WIOSENNYCH FASCYNACJI LITERACKICH

30 marca 2022

Piękną i długoletnią tradycją w naszej szkole jest organizowanie wewnętrznego etapu Konkursu Recytatorskiego. W tym roku, w ramach wiosennych fascynacji literackich wysłuchano interpretacji wielu różnorodnych tekstów poezji i prozy. Do konkursu, który odbył się w dniu 25 marca 2022 roku w sali 61,  przystąpiło 20 wykonawców.

Spotkaniu, które otworzyła Pani wicedyrektor Renata Korczak, towarzyszyła  wiosenna, słoneczna i spokojna   aura. Natomiast optymizm i radość życia płynące z przesłania wygłaszanych tekstów sprawił, że  wszyscy zasłuchaliśmy się w mądre i wartościowe słowa  naszych wspaniałych recytatorów. Niespodzianką dla obecnych było rewelacyjne wykonanie utworów z kręgu   poezji śpiewnej. Weronika Rzeszot, Wiktoria Malczewska oraz Tereza Krochak oczarowały  publiczność swoim głosem i interpretacją  piosenek.

Na wysokości zadania stanęły też niezawodne konferansjerki z klasy III TŻEp – Weronika Kowalczyk i Natalia Kowalczyk. Uczennice  świetnie spisały się w  roli prowadzących imprezę. Jury w składzie : Monika Śliwa, Agnieszka Malczewska i  Katarzyna Marchewka miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ  poziom tegorocznych  występów okazał się być wyjątkowo wyrównany. Ostatecznie po długich obradach wyłoniono zwycięskie grono.

Oto laureaci Konkursu Recytatorskiego

w ramach wiosennych fascynacji literackich:

I miejsce ex aequo: Justyna Czapska z kl. 3TLHp i Michał Piwarski z kl. 3TIp

II miejsce ex aequo: Aleksandra Kucharczyk z kl. 2THR i Marysia Błońska z kl. 3TŻEp

III miejsce ex aequo: Dominika Tamioła z kl. 2THR i Dawid Świniarski z kl. 3TIp

Wyróżnienie otrzymały:

Natalia Pakuła i Anastazja Gawrońska z kl.2THR

Klaudia Pankowska kl. 1TŻ

Zwycięzcami poezji śpiewanej zostały:

Wiktoria Malczewska z kl.2b

Tereza Krochak z kl. 2THR i Weronika Rzeszot z kl. 3TŻHg

Zwycięzcom gratulujemy i jak zawsze zachęcamy do szlifowania i zgłębiania piękna żywego słowa. Organizatorzy 🙂 🙂 🙂