Logo
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Poszli „na maksa” z Maksymilianem

2 kwietnia 2022

W tych niełatwych czasach zawsze można liczyć na liderów zeszłorocznej olimpiady, którzy zdominowali szkolny etap XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Pierwsze dwa miejsca premiowane awansem do etapu diecezjalnego zajęli Patryk Mrowiński z 3 Ag i Kacper Otulak z 2 THR. Uczniowie otrzymali od organizatorów i katechety pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Maksymilian Maria Kolbe to polski święty, który wszystko postawił na Maryję i obdarzony darem proroctwa, przewidział wybuch bomby atomowej w Nagasaki w 1930 roku. Kiedy w tym japońskim mieście zakładał klasztor zrezygnował ze świetnej lokalizacji w centrum, a wybrał obrzeża miasta. Twierdził, że na centrum spadnie ognista kula i wszystko zniszczy. Dzięki temu zakonnicy i klasztor został nietknięty (nie licząc wybitych szyb) podczas nuklearnego ataku w sierpniu 1945r.  

Pierwsze nauki Rajmund bo takie imię otrzymał na chrzcie pobierał w domu. Nie było bowiem wtedy szkół polskich, a rodzice nie chcieli posyłać dzieci do szkół rosyjskich. Rajmund sam więc uczył się czytania, pisania i rachunków! Z Bożą pomocą wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych i założył w szczerym polu koło Sochaczewa największy ówczesny klasztor na świecie (ponad 700 braci) nazywając go Niepokalanowem.
Aresztowany przez hitlerowców Ojciec Kolbe oddał życie za współwięźnia w Auschwitz.

Za rok kolejna olimpiada, zapraszamy wszystkich chętnych, życząc zgodnie z dewizą zakonów franciszkańskich: Pax et Bonum (z łac. Pokój i Dobro:)

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
996487
Wizyty dziś: 253
Wizyty wczoraj: 541
Wizyty w tym miesiącu: 13722
Wizyty w tym roku: 27695
Wszystkie wizyty: 996487
Odsłony dziś: 3614
Wszystkie odsłony: 7505612
Użytkownicy on-line: 6

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl