3 kwietnia 2022

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypadający na 2 kwietnia zorganizowany został we współpracy z Publiczną  Szkołą Podstawową im. KEN oraz LO im. Armii Krajowej.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów stanowisko, gdzie mogli doświadczać specyfiki świata zmysłowo odbieranego przez osoby ze spektrum autyzmu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie twarzy, fotobudka oraz balonowe dzieła sztuki wykonane przez naszych uczniów. Wszyscy razem świetnie się bawili podczas zabawy tanecznej. Wspólnie stworzyliśmy również „wirtualny łańcuch dla autyzmu”.

Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest poszerzanie świadomości społecznej na temat autyzmu, a także zwrócenie uwagi na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich otoczenie.

Serdecznie dziękujemy za wspólne, lokalne świętowanie Dnia Świadomości Autyzmu.

Marta Jaworska

Kamila Feruś