Skuteczne i ostrzejsze niż miecz jest słowo Boże

13 kwietnia 2022

Wiedzieli już o tym starożytni Hebrajczycy, wiedzą też o tym nasi uczniowie, którzy w liczbie kilkunastu wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Księga Jeremiasza i Listy Piotrowe, były tematem szkolnego etapu zmagań młodych biblistów. Do etapu diecezjalnego w pięknym stylu przeszły trzy panny z technikum i jeden kawaler „branżowy”. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Klaudia Pankowska z 1 TŻ i Agnieszka Gutkiewicz z 2 TŻ, na dalszych miejscach znaleźli się Krystyna Biało z 2 THR i Patryk Mrowiński z 3 AG.

Do Radomia w kolejnym diecezjalnym etapie, pojadą reprezentować dumnie naszą szkołę Klaudia i Patryk.

Odwiedzą oni wraz z katechetą Oratorium Filipińskie i zachwycą się jednym z najpiękniejszych „tulipanów” z którego słynie bynajmniej nie Holandia… a radomski dach kościoła Matki Bożej Królowej Świata.

Życzymy widniejącej na zdjęciu ładnej Klaudii i branżowcowi Patrykowi, aby zawojowali mieczem słowa Bożego i podbili Radom.

Hasłem przewodnim w tych trudnych czasach niech będą dla nich i dla nas twarde, ale jakże budujące słowa św. Piotra z 1P1,6-7: „Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń.  Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota”.

„Trenerzy” ksiądz Jacek i Artur oraz kibice szkolni radują się i ściskają modlitewne kciuki:), a wszystkich chętnych zapraszamy już za rok do XVII edycji Konkursu.