Innowacja pedagogiczna „Nowoczesny sprzedawca”

24 kwietnia 2022

„Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” to projekt realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

W ramach ww. projektu w naszej szkole został opracowany program innowacji pedagogicznej pt. „Nowoczesny sprzedawca”. Od września 2021r. do kwietnia 2022r. innowacja była realizowana przez uczniów klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia w Białobrzegach, którzy uczą się w zawodzie sprzedawca oraz przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Celem innowacji pedagogicznej było przygotowanie młodzieży uczącej się w zawodzie sprzedawca do wykonywania zadań oczekiwanych przez pracodawców i współczesny rynek pracy, a które nie są zawarte w podstawie programowej kształcenia w tym zawodzie. Uczniowie nabyli dodatkowe umiejętności w zakresie rozpoznawalności znaków pieniężnych i obsługi nowoczesnego oprogramowania sprzedażowo- magazynowego oraz urządzeń zewnętrznych współpracujących z tym oprogramowaniem.

W ramach realizacji innowacji nasza szkoła otrzymała dodatkowe wyposażenie: laptopy, kasy fiskalne, wagi sklepowe, czytniki kodów kreskowych, metkownice. Przy wdrożeniu innowacji pedagogicznej kadra pedagogiczna otrzymała wsparcie eksperckie.

Wizyty w tym miesiącu: 11908