„Odważcie się podążać za marzeniami…” Pożegnanie uczniów klas IV

4 maja 2022

W dniu 29 kwietnia 2022r. odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły abiturientom technikum. Uczestniczyli w niej uczniowie i ich rodzice oraz pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni goście: Starosta Powiatu Białobrzeskiego – Pan Sylwester Korgul oraz Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Białobrzegach – Pan Stanisław Kośla.

Uroczystość otworzyła Pan Dyrektor Iwona Matysiak, która zwróciła się do maturzystów: „Macie teraz wszystko, czego potrzebujecie, aby poradzić sobie z tym, czym świat może Was zaskoczyć. Macie solidne wykształcenie, które pozwoli Wam wykorzystać Wasz nieograniczony potencjał. Macie odwagę, by pokonywać granice i przeszkody, które staną na Waszej drodze. Odważcie się podążać za marzeniami!”.

Pan Starosta Sylwester Korgul podziękował nauczycielom za przygotowanie młodzieży do matury, zaś abiturientom życzył dobrze zdanych egzaminów i dalszych właściwych wyborów życiowych. Następnie wręczył nagrodę dla najlepszego absolwenta rocznika 2022 Łukaszowi Wojdalskiemu oraz list gratulacyjny dla jego rodziców. Z rąk Pani Dyrektor Łukasz otrzymał świadectwo z wyróżnieniem oraz statuetkę dla najlepszego absolwenta technikum.

Świadectwo z wyróżnieniem odebrali również:

Dominika Kaźmierska, klasa IV TEH

Wiktoria Mikityszyn, klasa IV TLw

Dawid Maciak, klasa IV TLw

Olga Popis, klasa IV TEH

Karolina Nerlo, klasa IV TEH

Zofia Górka, klasa IV TEH

Mateusz Bedyński, klasa IV TEH.

Pani Dyrektor wręczyła też nagrody za dobre wyniki w nauce oraz aktywną działalność na rzecz szkoły i środowiska. Absolwenci technikum logistycznego – klasa wojskowa, którzy w latach 2020 – 2021 realizowali IV edycję Programu MON „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe” otrzymali certyfikaty szkolenia z zakresu Edukacji Wojskowej. Uczniom klasy policyjnej wręczono certyfikaty szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa Publicznego, natomiast klasy gastronomicznej – certyfikaty innowacji Uroda.

Przedstawiciele klas czwartych podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wspólnie spędzone lata, dedykując im utwór muzyczny. Miłym akcentem uroczystości był występ uczniów klas młodszych, którzy przypomnieli wydarzenia z minionych czterech lat.

Drodzy Maturzyści: „Odważcie się podążać za marzeniami…”!