ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

„Nasz” wykład w auli Uniwersytetu Warszawskiego

12 maja 2022

Na zaproszenie przedstawicieli Katedry Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w dniu 4 maja miałyśmy możliwość uczestniczenia w wykładzie o śladach kryminalistycznych przeprowadzonych dla studentów prawa powyższej uczelni. Ponad godzinny wykład prowadził nasz nauczyciel Bezpieczeństwa Publicznego, pan Leszek Stępień. Miałyśmy przyjemność, wraz z wychowawczynią, panią Joanną Kacprzak i koleżankami z klasy pierwszej, wysłuchać ciekawych historii o najgłośniejszych zdarzeniach kryminalnych ostatnich lat.

Dowiedziałyśmy się także dużo o pracy ekspertów policyjnych z zabezpieczonymi śladami kryminalistycznymi w celu dotarcia do sprawców przestępstw. Każdy rodzaj dowodu rzeczowego został dokładnie omówiony pod katem zabezpieczenia technicznego i procesowego oraz możliwych czynności badawczych w policyjnym Laboratorium Kryminalistycznym.

W trakcie wykładu a także po jego zakończeniu, studenci zadawali liczne pytania, na które uzyskiwali konkretne, merytoryczne odpowiedzi. Przeprowadzony wykład był bardzo ciekawy o czym świadczyły oklaski studentów na zakończenie spotkania. Wychodząc z auli nie mogłyśmy obojętnie przejść obok kwitnących krzewów rosnących na terenie kampusu Uniwersytetu Warszawskiego, co uwidoczniłyśmy na zdjęciach.

Już niedługo, 18 czerwca wracamy na Uniwersytet Warszawski, na warsztaty kryminalistyczne. Będzie ciekawie! Serdeczne podziękowania dla pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, szczególnie dla pana Stanisława Rabczuka za zaproszenie i opiekę w czasie pobytu na kampusie.

 

Opracowała: Aleksandra Karolewska

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
684496
Wizyty dziś: 315
Wizyty wczoraj: 473
Wizyty w tym miesiącu: 1915
Wizyty w tym roku: 56459
Wszystkie wizyty: 684496
Odsłony dziś: 1290
Wszystkie odsłony: 3826617
Użytkownicy on-line: 5

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content