ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

”Wybierz Życie”

18 maja 2022

”Wybierz Życie” to hasło XVIII Marszu dla Życia, który po 2 latach nieobecności znów przeszedł ulicami Szczecina. Artystycznie uzdolnieni uczniowie naszej szkoły na zaproszenie Fundacji Małych Stópek włączyli się w przepisywanie części encykliki papieża Polaka: „Evangelium Vitae” na 15 metrowej beli materiału. Nasz dłuuugi message doszyty został do kilkudziesięciu odcinków spisanych przez wiele polskich szkół. Mierzył on kilkaset metrów i był niesiony na marszu przez dziesiątki osób. Praca ta była hołdem złożonym wobec św. papieża Jana Pawła II.

Koordynator przedsięwzięcia, katecheta składa serdeczne podziękowania za wsparcie życiodajnej akcji  dzielnym kaligrafom z klasy 2THR: Zuzannie Pałczyńskiej, Oli Kucharczyk, Kamili Dyjas, Zuzannie Zagrodnik, Kacprowi Otulak, Edycie Stykowskiej i Natalii Kucharczyk. Dobrą nowinę o życiu szerzyły również „kopistki” z klasy 3TŻHg: Żaneta Sułkowska, Julia Munik, „sekretarki” pro-life z klasy 3 TLHp: Ola Karolewska, Natalia Kucharczyk, Justyna Gostkowska i Paulina Głuchowska oraz technicy Paulina Grzegorzewska i Sebastian Zgiep.

Praca ta wymagała wysiłku, ponieważ samo rozwinięcie kilkunastometrowej beli materiału wymagało zaangażowania 4 osób i zajmowało połowę szkolnego korytarza. Podjęty wysiłek okazał się wyzwaniem, aby nie ubrudzić nieskazitelnie białej materii.

W tym roku hasło manifestacji brzmiało: „Wybierz Życie”, które w swoim znaczeniu mocno nawiązywało do sytuacji na Ukrainie.

Jak można domagać się sprawiedliwości, jednocześnie godząc się na niesprawiedliwość wobec najbardziej bezbronnych istot ludzkich! Jak można domagać się poszanowania życia obywateli Ukrainy, jednocześnie gardząc życiem nienarodzonych! – Tłumaczył ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator marszu. – Ta sprzeczność prędzej, czy później doprowadzi nas do głębszych przemyśleń. Bez pokoju w sercu, będzie wojna.

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy już za rok na kolejną akcję, a już w tym tygodniu na X Marsz dla Życia i Rodziny, który w najbliższą niedzielę przejdzie o godzinie 16 przez centrum Radomia.

Pozdrawiam z Maryją:)

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
698573
Wizyty dziś: 199
Wizyty wczoraj: 368
Wizyty w tym miesiącu: 3429
Wizyty w tym roku: 70536
Wszystkie wizyty: 698573
Odsłony dziś: 1031
Wszystkie odsłony: 3920448
Użytkownicy on-line: 6

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content