ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Wycieczka Kozłówka – Kazimierz Dolny w ramach programu „Poznaj Polskę”

19 maja 2022

W dniu 13 maja 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach wzięli udział w wycieczce do Kozłówki i Kazimierza Dolnego zrealizowanej w ramach programu ,,Poznaj Polskę’’ dofinansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Pierwszym odwiedzonym miejscem był barokowo – klasycystycznym pałac w Kozłówce, gdzie już przy bramie odwiedzających przywitały swym krzykiem i kolorowymi piórami piękne pawie. Bardzo towarzyskie i fotogeniczne ptaki chętnie pozowały do zdjęć.  Uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili jedno z najwspanialszych w Polsce muzealnych wnętrz pałacowych – pałac Zamoyskich. Poznali historię rodu i miejsca, a także kilka „nowych” słów np. szezląg, sztukateria czy alkowa. Zwiedzili także kaplicę pałacową oraz piękny ogród.

W Kazimierzu Dolnym uczestnicy wycieczki zwiedzili ruiny zamku i basztę oraz kamienną wieże, która jest doskonałym punktem widokowym, a także rynek z zabytkową drewnianą studnią i renesansowe kamienice. Pobyt w czarującym Kazimierzu Dolnym zakończyli spacerem bulwarami Wisły. W czasie podróży uczniowie wysłuchali opowieści o wielu miejscowościach, przez które przejeżdżali np. Jedlińsku, Radomiu, Zwoleniu, Nałęczowie, czy Puławach.

Mimo, że był to piątek 13 i tuż za Radomiem przed autokarem drogą przebiegł czarny kot, wszyscy wrócili cali i zdrowi.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
684491
Wizyty dziś: 310
Wizyty wczoraj: 473
Wizyty w tym miesiącu: 1910
Wizyty w tym roku: 56454
Wszystkie wizyty: 684491
Odsłony dziś: 1276
Wszystkie odsłony: 3826603
Użytkownicy on-line: 4

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content