Obóz szkoleniowy kadetów klasy 3 TELg

17 czerwca 2022

W dniach 6-10.06.2022r. kadeci klasy III TELg przebywali na 5-dniowym obozie szkoleniowym w ramach programu  Edukacji Wojskowej w Jednostce wojskowej w Grójcu. Szkolenie pomimo zmiennej pogody było bardzo intensywne i pouczające dla naszych kadetów. Codziennie przez 10 godzin lekcyjnych, zgodnie z porządkiem dnia wojskowego (6.00-22.00), kadeci pod okiem instruktorów wojskowych poznawali tajniki życia żołnierzy w jednostce i na poligonach.

Oprócz zajęć typowo wojskowych z taktyki działań pojedynczych żołnierzy, czy drużyny z maskowania, wyznaczania stanowisk strzeleckich, czy udzielania pierwszej pomocy na polu walki, wszyscy mieli możliwość w ramach zajęć strzeleckich, odbyć strzelane na strzelnicy bojowej z broni krótkiej i długiej. Wcześniej wszyscy odbyli zajęcia  na symulatorze, gdzie zapoznali się z zasadami celowania i strzelania z broni wojskowej pod okiem instruktorów. Strzelanie zakończyło się zawodami na punkty.

Najlepsi z broni długiej:

1. kadet Mazur Filip, Wicha Kacper ex aequo;
  2. kadet Dudkiewicz Lidia
  3. kadet Bartnik Jakub.

Z broni krótkiej:

1. kadet Mazur Filip
  2. kadet Bartnik Jakub;
  3. kadet Simbor Mikołaj

Mimo długich codziennych zajęć, był też czas na odpoczynek czy zajęcia sportowe, na boisku do nogi lub siatkówki.

W przedostani dzień podczas zajęć popołudniowych zostały zorganizowanie zawody, podczas których rywalizowały między sobą dwie drużyny – dziewczyny na drużynę chłopaków- Zgadnijcie kto wygrał!!!

Drużyna dziewczyn wspomagana przez kadeta  Kacpra Wichę wykazała się większą pomysłowością i konsekwencją co doprowadziło ją do zwycięstw.

Na zakończenie obozu wszyscy kadeci otrzymali z rąk zastępcy dowódcy Jednostki Pana płk. Piotra Janickiego certyfikaty ukończenia szkolenia, dyplomy za zwycięstwo w zawodach oraz upominki.