Pokaż, że jesteś przeciw hejtowi w sieci – #jestnaswiecej

21 czerwca 2022

W trakcie mijającego roku szkolnego 2021/2022 uczniowie, zarówno Technikum, jak i Branżowej Szkoły I Stopnia włączyli się w ogólnopolską akcję #jestnaswiecej skierowaną przeciw hejtowi w sieci. W ramach kampanii Fundacji Orange, której patronuje Ministerstwo Cyfryzacji, młodzież uczestniczyła w zajęciach Razem przeciw hejtowi w sieci prowadzonych przez psychologa szkolnego panią Edytę Wojdyr i pedagoga panią Magdalenę Wieczorek. Podczas spotkań z młodzieżą definiowano pojęcie hejtu, objaśniano mechanizm działania zamieszczanych w Internecie napastliwych treści, nazywano sposoby reagowania na hejt i strategie radzenia sobie z tym problemem, zachęcając młodych ludzi do przeciwstawiania się temu niestety powszechnemu zjawisku.

Mowa nienawiści prowadzi do przykrych konsekwencji w realnym życiu: zaniżonego poczucia własnej wartości, autoagresji, a w najgorszym przypadku do myśli samobójczych. Na znak sprzeciwu wobec hejtowi i poczucia solidarności z ofiarami trolli uczniowie wplatali sobie w obuwie pomarańczową sznurówkę – symbol kampanii, deklarując, że nas – pozytywnych internautów – jest więcej.

Pamiętaj! Kiedy widzisz hejt, wpisz w komentarzu pod nim #jestnaswiecej.
 Swoje wsparcie możesz też pokazać pomarańczową sznurówką w bucie.

Więcej informacji na temat kampanii odnajdziesz na stronie: https://jestnaswiecej.pl/

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Wizyty w tym miesiącu: 1927

Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.