ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach

Zwiedzamy najpiękniejsze zakątki Bułgarii

30 lipca 2022
Здравейте! – Witajcie ! 😃☀️🇧🇬
28 lipca mieliśmy małą odskocznię od poszerzania umiejętności w swoich zawodach.

Wybraliśmy się do Sozopolu – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek nad Morzem Czarnym 🌊🌇🥰 Sozopol rozpościera się na dwóch półwyspach i dzieli się na Nowy oraz Stary Sozopol, który zachwyca drewniano – kamienną architekturą, ludowymi tawernami, kafejkami oraz nadmorska promenadą. Większość budynków miasta należy do zabytków. Nowy Sozopol to tętniąca życiem i muzyką część miasteczka z hotelami, pensjonatami, przytulnym restauracjami i kawiarenkami 🏨🏝️🏫 Jednym z głównych powodów odwiedzenia miasta była Cerkiew – kościół prawosławny Cyryla i Metodego. Przy tej samej uliczce jest Muzeum Etnograficzne – mieści się w budynku, który został odrestaurowany w swoim autentycznym wyglądzie i oferuje widok na malowniczą zatokę Sozopola🌅 Mogliśmy zobaczyć przytulność dawnego sozopolskiego domu z kominkiem i wszystkimi sprzętami kuchennymi🪑🛏️ Na drugim piętrze widzieliśmy piękne stroje, obrusy, dywaniki, poduszki i mankiety 🥻🏺🪗 Dziewczynom podobała się bizuteria z okresu Odrodzenia – kolczyki, pierścionki i bransoletki 💍💎📿Szkoda, że nie mogliśmy usiąść na zabytkowych sofach czy fotelach. Poczulibyśmy się jak prawdziwi Bułgarzy w tamtym okresie 🤩
Wspólnie zwiedziliśmy również najciekawsze miejsca miasta przy okazji podziwiając cudowne widoki znad wybrzeża 🌊😍 Pod koniec zwiedzania mieliśmy chwilę czasu na drobne upominki z tamtejszych straganów 🛍️😊 Po całym dniu emocji wróciliśmy uśmiechnięci do Primorska, gdzie czekała nas pyszna kolacja 🍲🍝😋
Pozdrawiamy ze słonecznej Bułgarii ! 🌞❤️🇧🇬
 
Akredytacja Erasmusa 🇪🇺
Technik żywienia, technik hotelarstwa, technik ekonomista
 
BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
698555
Wizyty dziś: 181
Wizyty wczoraj: 368
Wizyty w tym miesiącu: 3411
Wizyty w tym roku: 70518
Wszystkie wizyty: 698555
Odsłony dziś: 951
Wszystkie odsłony: 3920368
Użytkownicy on-line: 9

PARTNERZY SZKOŁY

KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content