Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

3 września 2022

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. To także czas planów, postanowień i zmian. 1 września 2022 roku, w obecności przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, Pana Sylwestra Korgula – Starosty Białobrzeskiego, Pana Bartłomieja Kowalczyka – Wicestarosty Białobrzeskiego, Pana Stanisława Kośli – Prezes PCK w  Białobrzegach oraz Pani Agnieszki Fołtyn – Przewodniczącej Rady Rodziców, jak również rodziców uczniów, uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, Starosta Białobrzeski – Pan Sylwester Korgul złożył na ręce Pani Jolanty Babik powołanie na dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Pan Starosta, w słowach skierowanych do Pani dyrektor, nauczycieli, pracowników, uczniów oraz ich rodziców wyraził nadzieję na owocny rok szkolny, życzył wszystkim motywacji i zapału do pracy oraz nauki.

Po wystąpieniu Pana Starosty, głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Babik, która podziękowała za powierzenie tak ważnej funkcji oraz zapewniła, że wspólnie, jako społeczność szkolna, podołamy wszelkim obowiązkom. Pani dyrektor serdecznie powitała w nowym roku szkolnym pierwszoklasistów,  którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole oraz uczniów klas starszych, jak również  nauczycieli i pracowników szkoły, życząc wszystkim dużo  siły, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spokoju na ten nowy rok szkolny.

W dalszej części uroczystości, uczniowie wyróżniający się z klas promowanych po wakacyjnych praktykach zawodowych, otrzymali świadectwa oraz nagrody. Serdecznie wszystkim gratulujemy, Pani dyrektor życzymy wytrwałości w kierowaniu szkołą, nauczycielom cierpliwości, rodzicom spokoju, a uczniom nadziei, że wakacje tuż, tuż…