Wzięliśmy udział w rajdzie „Szlakiem historii Białobrzegów i okolicy”

12 września 2022

W dniu 9 września 2022r. członkowie Koła Turystycznego  – 45 osób – wzięli udział w grze miejskiej i marszach na orientację. Uczniowie poznawali piękno i walory krajoznawczo-turystyczne Białobrzegów i okolicy. Na początku, po przeszkoleniu przez Panią Wiolettę Ziemnicką, wyruszyliśmy na trasę gry miejskiej. Poszukiwaliśmy punktów zaznaczonych na planie miasta, odpowiadaliśmy na pytania z historii Białobrzegów oraz dopasowywaliśmy zdjęcia do właściwych miejsc .

Drugi etap to zawody na orientację po lesie. Poszukiwaliśmy lampionów z kodami. Tutaj mogliśmy wykazać się znajomością czytania mapy i orientacji w terenie.   Na trasę wyruszyły również nasze opiekunki: Pani Wioletta Ziemnicka i Pani Agnieszka Malczewska.

Kto wygrał – dowiemy się wkrótce.

Imprezę zorganizowało Białobrzeskie Towarzystwo Kulturalne w ramach projektu „Odkryj dziedzictwo Ziemi Białobrzeskiej”. Patronat nad rajdem objął Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Pan Adam Bolek.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie.