ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Miej serce i patrzaj w serce…, czyli Narodowe Czytanie „Ballad i romansów”

13 września 2022

Zapewne wszyscy wiedzą, że od 2012r. pod patronatem pary prezydenckiej w naszym kraju organizowana jest akcja Narodowego Czytania. Jej celem jest zachęcanie Polaków do zgłębiania rodzimej literatury.W tym roku cała Polska czyta „Ballady i romanse”, co ma związek z 200. rocznicą wydania I tomu „Poezji” Adama Mickiewicza.

       Nasza szkoła również od lat aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu. 12 września br. czytaliśmy „Ballady i romanse” w obecności dyrekcji, nauczycieli i uczniów, ale z  radością powitaliśmy także zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Białobrzeskiego – Pana Bartłomieja Kowalczyka oraz Podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Jasionnie wraz z Panią Kierownik Kamilą Tyczyńską. Młodzież, przygotowana przez p. Annę Boczkowską, zaprezentowała dwie ballady Adama Mickiewicza: „Romantyczność” (uważaną za manifest polskiego romantyzmu) oraz „Świteziankę” (ze względu na niezwykłą nastrojowość i ponadczasową wymowę). Czytaniu tekstu towarzyszyła romantyczna muzyka, wprowadzająca słuchaczy w klimat epoki.

        Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy będziemy częściej sięgać po piękne wiersze (nie tylko) Mickiewicza.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Statystyka odwiedzin
789155
Wizyty dziś: 644
Wizyty wczoraj: 947
Wizyty w tym miesiącu: 16580
Wizyty w tym roku: 16580
Wszystkie wizyty: 789155
Odsłony dziś: 2046
Wszystkie odsłony: 4519426
Użytkownicy on-line: 2

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content