ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Porozumienie o współpracy z Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej w ramach OPW

19 września 2022

Od 1 września 2022 r. klasa I w zawodzie technik logistyk realizuje program oddziału przygotowania wojskowego (OPW) pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. W dniu 15 września br. w CRiWWR w Słomczynie – Kącinie nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w ramach realizacji zajęć praktycznych w OPW przez jednostkę patronacką. Porozumienie zostało podpisane pomiędzy Panią Jolantą Babik – Dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowych a Panem płk Piotrem Janickim – zastępcą Komendanta CRiWWR. W oddziałach realizowane jest szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, w formie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a jego program określa Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie szkolenia w oddziale przygotowania wojskowego.

Program realizowany jest przez szkołę w części teoretycznej oraz przez patronacką jednostkę wojskową w części praktycznej. Szkolenie kończyć będzie 50-godzinny obóz szkoleniowy, przeprowadzany na początku ostatniego roku nauki. Uczeń w wyniku realizacji programu szkolenia powinien posiąść, między innymi, wiedzę o podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej z wybranych zagadnień regulaminu ogólnego, musztry, ceremoniału wojskowego, z podstaw wychowania wojskowego, jak również z podstaw szkolenia bojowego, w tym taktyki, szkolenia strzeleckiego, rozpoznania wojskowego, szkolenia inżynieryjno-saperskiego.

Uczniom klasy I technikum, realizującym program OPW, życzymy wytrwałości, zaangażowania i prezentowania postaw patriotycznych jako nadrzędnych wartości w służbie Rzeczypospolitej Polskiej.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
867290
Wizyty dziś: 210
Wizyty wczoraj: 570
Wizyty w tym miesiącu: 5213
Wizyty w tym roku: 94715
Wszystkie wizyty: 867290
Odsłony dziś: 703
Wszystkie odsłony: 4930765
Użytkownicy on-line: 2

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl