ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Dzień Jabłka

28 września 2022

28 września w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Jabłka. W tym dniu każdy mógł skosztować pysznych jabłek z polskich sadów. Jabłka mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Powinniśmy jeść przynajmniej jedno jabłko dziennie. Dlaczego?

• Włączenie do swojej diety jabłek pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi.

• Dzięki zawartości antyoksydantów, jabłka mają wspaniały wpływ na naszą skórę: opóźniają procesy starzenia, poprawiają jej koloryt oraz ukrwienie, a także zmniejszają ryzyko chorób związanych z wiekiem, tj. np. choroby Alzheimera, choroby serca, nowotwory, cukrzyca.

• Mają pozytywny wpływ na urodę dlatego, iż dostarczają nam witaminy A oraz E – te poprawiają stan skóry, włosów i paznokci.

• Wspomagają nasz układ immunologiczny dzięki temu, iż dostarczają organizmowi witaminę C oraz cynk.

Jabłka i ich właściwości lecznicze były znane już ok. 6500 r. p.n.e. w regionie pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Kaspijskim, skąd pochodzą. Te bogate w liczne witaminy owoce były też przysmakiem starożytnych Rzymian i Greków. Obecnie wartości odżywcze i prozdrowotne działanie polskich jabłek są doceniane w wielu innych krajach, ponieważ Polska jest jednym z głównych producentów tych owoców na świecie. Na świecie uprawia się około ośmiu tysięcy różnych odmian jabłek, w Polsce obecnie zarejestrowanych jest 71 odmian jabłoni. Dzień Jabłka zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.

 

Samorząd Uczniowski

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
867307
Wizyty dziś: 227
Wizyty wczoraj: 570
Wizyty w tym miesiącu: 5230
Wizyty w tym roku: 94732
Wszystkie wizyty: 867307
Odsłony dziś: 763
Wszystkie odsłony: 4930825
Użytkownicy on-line: 7

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl