Logo
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
The replica rolex Day-Date watches would have provided Jaime with a lot of information in a compact package, which would have matched with the majority of his wardrobe, and would have been a keen indicator of the kind of king that he would have surely liked to have been had he not met his demise last episode.

Wycieczka integracyjna – Muzeum Wsi Radomskiej

2 października 2022

W dniu 29 września uczniowie klasy 2THR i 3TLP wraz z wychowawcami: panią Martyną Sułkowską i panią Martą Jaworską byli na wycieczce integracyjnej w Radomiu. W programie wycieczki było zwiedzanie pod opieką przewodnika Muzeum Wsi Radomskiej. Uczniowie z  wielkim zainteresowaniem obejrzeli przykłady dawnej architektury budowlanej na wsi: kuźni, stodoły, dworku czy chałup z końca XIX i początku XX wieku. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki  najstarsza chałupa, zwana „biedachałupą” z końca XVIII wieku. Wszystkie te budowle są pokryte słomą lub strzechą. Oprócz budynków zobaczyliśmy również oryginalne naczynia, przedmioty codziennego użytku, a także zwierzęta gospodarcze m.in. owce, kozy itp. Dzięki temu mogliśmy w bardziej realny sposób odczuć uroki dawnego życia.

Po długim, jesiennym i pełnym atrakcji spacerze w skansenie był czas na odpoczynek i obiad. Ostatnim  punktem wycieczki był seans w kinie. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Białobrzegów. Zapraszamy do fotorelacji.

BulgarianEnglishGermanHungarianMaltesePolishPortugueseUkrainian
Archiwum -miesiące
Statystyka odwiedzin
996468
Wizyty dziś: 234
Wizyty wczoraj: 541
Wizyty w tym miesiącu: 13703
Wizyty w tym roku: 27676
Wszystkie wizyty: 996468
Odsłony dziś: 3555
Wszystkie odsłony: 7505553
Użytkownicy on-line: 7

PARTNERZY SZKOŁY

https://zspbialobrzegi.edu.pl
KONTAKT
ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
w Białobrzegach
ul. Żeromskiego 86
26-800 Białobrzegi
48 613 27 10
sekretariat@zspbialobrzegi.edu.pl
www.zspbialobrzegi.edu.pl
ZOBACZ
Copyright © 2021 Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białobrzegach. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Skip to content https://zspbialobrzegi.edu.pl