Wycieczka integracyjna – Muzeum Wsi Radomskiej

2 października 2022

W dniu 29 września uczniowie klasy 2THR i 3TLP wraz z wychowawcami: panią Martyną Sułkowską i panią Martą Jaworską byli na wycieczce integracyjnej w Radomiu. W programie wycieczki było zwiedzanie pod opieką przewodnika Muzeum Wsi Radomskiej. Uczniowie z  wielkim zainteresowaniem obejrzeli przykłady dawnej architektury budowlanej na wsi: kuźni, stodoły, dworku czy chałup z końca XIX i początku XX wieku. Duże wrażenie zrobiła na uczestnikach wycieczki  najstarsza chałupa, zwana „biedachałupą” z końca XVIII wieku. Wszystkie te budowle są pokryte słomą lub strzechą. Oprócz budynków zobaczyliśmy również oryginalne naczynia, przedmioty codziennego użytku, a także zwierzęta gospodarcze m.in. owce, kozy itp. Dzięki temu mogliśmy w bardziej realny sposób odczuć uroki dawnego życia.

Po długim, jesiennym i pełnym atrakcji spacerze w skansenie był czas na odpoczynek i obiad. Ostatnim  punktem wycieczki był seans w kinie. Pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Białobrzegów. Zapraszamy do fotorelacji.