Coś dla duszy i coś dla ciała

10 października 2022

W ramach integracji  klasa III TŻ wraz z wychowawczynią p. Ewą Becz, zaprosiła na wycieczkę młodszych kolegów z klasy I TRH, z opiekunem – wychowawcą p. Anną Budner. Celem wyjazdu do Radomia było uczestniczenie w projekcji filmu – „Orlęta. Grodno 39”. Nasza Młodzież przezywała wraz z kolegami z ekranu rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 1939 gdy nagle budynek szkolny zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty i odtąd dla tysięcy dzieci rozpoczynająca się wojna staje się szkołą przyśpieszonego dojrzewania. Tym bardziej, że zbliża się drugi wróg – armia czerwona wkraczająca do Grodna. Bohaterami stają się dzieci i młodzież rozpoczynający heroiczną walkę w obronie swoich domów.

Drastyczne sceny ale jakże prawdziwe, doprowadziły do całkowitej ciszy która utrzymała się w sali kinowej długo po zakończeniu końcowych scen, a młodzież wychodziła ze łzami w oczach. Film objął patronatem Minister Edukacji i Nauki, a dystrybucji towarzyszy akcja edukacyjna, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy stanowiącej podstawę programową oraz propagowanie postaw patriotycznych.

Po tak silnych wrażeniach, udaliśmy się trasą gastronomii oferowanej w centrach handlowych. Rozmowy z pracownikami i kucharzami, pozwoliły nam min. poznać role oferty restauracyjnej, poznać zwyczaje gastronomiczne Polaków przybywających na zakupy, a także dowiedzieć się jak dana oferta postrzegana przez klientów wpływa na wizerunek całego obiektu handlowego. Zachęceni zapachami i kolorowymi wystawami usiedliśmy na spokojna konsumpcję.

Na zakończenie pobytu chłopcy z racji dnia mężczyzny, ustawiali się do zdjęć na okazjonalnej ściance. A część bardziej ambitnej młodzieży zaglądała do repertuaru pobliskiego Teatru, zapowiadając tym samym kolejny wspólny wyjazd!

Wszystkie odsłony: 8419695